Іран загрожує відмінити домовленості щодо обміну урану
Парламент Ірану не ратифікує договір про передачу ядерного палива за кордон, якщо договір не визнають всі члени Ради Безпеки ООН і не відмовляться від планів ввести санкції відносно Тегерану.
"Парламент підтримає угоду щодо обміну паливом, тільки якщо всі країни - члени Радбезу визнають повністю його текст. Якщо вони визнають тільки окремі його пункти, законодавчі збори проголосують проти обміну", - цитує слова спікера Ісламської консультативної ради (парламенту) Алі Ларіджані агентство Irna.
24 травня Іран повинен передати в Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) при ООН текст угоди з Бразилією і Туреччиною.
17 травня ц.р. Ісламська республіка підписала договір з Туреччиною і Бразилією про обмін свого низькозбагаченого урану на матеріали з вищим рівнем збагачення. Договір передбачає, що Тегеран передасть 1200 кг свого низькозбагаченого урану в обмін на 120 кг ядерного палива з Туреччини протягом місяця після того, як документ схвалить МАГАТЕ.
Проте 19 травня "переговорна шестірка", куди входять Росія, США, Великобританія, Німеччина, Франція і Китай, оголосила про резолюцію Ради Безпеки ООН, яка передбачає нові санкції відносно Ірану.
Нагадаємо, в грудні 2009 р. Іран відмовився від програми ООН з дозбагачення урану цієї країни на території Франції і Росії для потреб медицини, заявивши, що в змозі самостійно виконати дані роботи. У лютому 2010 р. влада країни заявила про збагачення першої партії урану до 20%.
США, Ізраїль і ряд інших держав підозрюють Іран у роботах по створенню ядерної зброї і чинять тиск на ООН з метою добитися введення нових санкцій проти цієї країни. Однак Тегеран наполягає, що іранська ядерна програма носить мирний характер, і не має наміру припиняти програму збагачення урану до 20%, незважаючи на угоду про постачання ядерного палива з Туреччини.