Іран готовий допомогти Сирії вирішити громадянський конфлікт

Неділя 15 липня 2012 16:09
Автор: RBC.UA
Іран висловив готовність допомогти Сирії вирішити громадянський конфлікт разом з іншими регіональними державами. Про це повідомив представник Міністерства закордонних справ Ірану Рамін Мехманпарсат в інтерв'ю місцевим ЗМІ.

Іран висловив готовність допомогти Сирії вирішити громадянський конфлікт разом з іншими регіональними державами. Про це повідомив представник Міністерства закордонних справ Ірану Рамін Мехманпарсат в інтерв'ю місцевим ЗМІ.

"Іран готовий зіграти певну роль у тому, щоб в Сирії настала стабільність і безпеку, і, в той же самий час, предотвратітіть поширення кризи на весь регіон", - сказав Мехманпарсат.

Дипломат разом з тим зазначив, що ситуацію в країні погіршує, те, що ряд західних і арабських держав озброюють сирійську опозицію
"Замість того щоб штучно підтримувати конфлікт і підштовхувати Сирію до громадянської війни, ці держави могли б створити умови для проведення політичного діалогу між урядом і опозицією", - сказав представник іранського МЗС.

Раніше офіційний Тегеран неодноразово пропонував свою допомогу для вирішення ситуації в Сирії, однак вона була відкинута як опозицією, яка вважає, що Іран підтримує президента Сирії Башара Асада, так і західними державами. Тегеран є послідовним прихильником плану, який був представлений спеціальним посланцем Організації Об'єднаних Націй та Ліги арабських держав Кофі Аннаном.

Нещодавно сирійський Президент вперше визнав, що в країні йде повномасштабна війна. А 5 липня ц.р. голова наглядової місії ООН в Сирії генерал Роберт Муд заявив, що рівень насильства в країні досяг безпрецедентного рівня і продовжує зростати. Водночас, за словами генсека альянсу Андерса Фог Расмуссена, НАТО не збирається втручатися в конфлікт у Сирії.

У Сирії з березня 2011 р. триває протистояння влади і опозиції. Сирійська опозиція вимагає відставки Президента країни, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах щодо мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів". У той час, як сам Асад звинувачує всіх навколо в провалі мирного плану, учасники зустрічі "групи друзів Сирії", яка завершилася в Парижі 6 липня, називають головним винуватцем війни в Сирії Асада. "Друзі Сирії" вважають, що рішенням проблеми був би його відхід від влади і усунення від створення уряду перехідного періоду.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся