ua en ru

Іран готовий до переговорів зі США на умовах рівності та партнерства, - Ахмадінежад (відео)

Автор: RBC.UA
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Іран готовий до співпраці із Заходом, але тільки в умовах рівності і партнерства.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Іран готовий до співпраці із Заходом, але тільки в умовах рівності і партнерства. Про це повідомляє канал "24".

З промовою Президент Ірану виступив на святкуванні 34-ї річниці ісламської революції.

Вчора держсекретар США Джон Керрі заявив, що міжнародне співтовариство готове до співпраці, якщо Іран буде обговорювати серйозні проблеми, пов'язані з ядерною програмою.

Варто зазначити, що новий раунд переговорів "шістки" (США, Росія, Китай, Франція, Великобританія і Німеччина) з Іраном запланований 26 лютого 2013 р.

Читайте також: Міжнародне співтовариство готове співробітничати, якщо Іран обговорюватиме ядерну програму, - Держсекретар США

Окремі коментарі Керрі були присвячені вирішенню Тегерана використовувати модернізовані центрифуги на ядерному заводі в м. Натанз. "Нас це турбує. У мене є чітке послання іранцям. Ми готові вирішити всі протиріччя дипломатичним шляхом. Президент ясно дав зрозуміти, що готовий обговорювати мирні атомні дослідження, але ні в якому разі не допустить отримання Іраном ядерної зброї", - зазначив державний секретар.

За кілька днів до заяви Керрі, можливість переговорів з Іраном визнав віце-президент США Джозеф Байден. На питання про можливість прямих американо-іранських контактів Байден відповів, що вони можливі за умови серйозного ставлення з боку верховного лідера ісламської республіки аятоли Алі Хаменеї. "Пропозиція Ірану почати прямі переговори залишається в силі, але переговори повинні привести до конкретного результату. Повинна бути чітка повістка зустрічей, якою буде дотримуватися іранська сторона. Ми не будемо вести переговори заради самих переговорів", - сказав Байден.

Читайте також: Віце-президент США Байден визнав можливість переговорів з Іраном без посередників

Віце-президент США також визнав, що Ісламська Республіка живе в умовах найсерйозніших економічних санкцій за всю свою історію, проте не виключив можливості досягнення компромісу.

Дипломатичні відносини між Іраном і США відсутні з 1979 р. В американських ЗМІ восени 2012 р. з'являлися повідомлення про можливість прямих контактів Вашингтона і Тегерана, але вони були спростовані американською владою.

Міжнародне співтовариство побоюється, що Іран може розробляти ядерну зброю під прикриттям мирної атомної програми. Тегеран відкидає звинувачення, проте не допускає міжнародних спостерігачів на деякі ключові ядерні об'єкти. Влітку 2012 р. низкою західних держав проти енергетичного і фінансового секторів економіки Ірану були введені санкції. Сенат США посилив санкції проти Ірану в листопада 2012 р.