ua en ru

Іран буде судитися з РФ щодо питання поставок С-300

Автор: RBC.UA
Іран направив до Міжнародного суду позов до Росії, у зв'язку з невиконанням контракту з постачання Тегерану зенітно-ракетних систем С-300, заявив в ході прес-конференції в Москві посол Ірану в Росії Махмуд Реза Саджа.

Іран направив до Міжнародного суду позов до Росії, у зв'язку з невиконанням контракту з постачання Тегерану зенітно-ракетних систем С-300, заявив в ході прес-конференції в Москві посол Ірану в Росії Махмуд Реза Саджа.

За словами дипломата, юридично відвантаження комплексів С-300 не входить в резолюцію Радбезу ООН.

Звернення Ірану до Міжнародного суду ставить за мету допомогти Москві здійснити поставки, "щоб у Росії був юридичний козир", заявив посол. Нагадаємо, сума контракту складає близько 800 млн дол.

Нагадаємо, Президент Росії Дмитро Медведєв 22 вересня 2010 р. підписав указ "Про заходи щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1929 від 9 червня 2010 р.".

Указом, зокрема, забороняється транзитне переміщення через територію Росії (в тому числі повітряним транспортом), вивезення з території Росії до Ірану, а також передача Ірану поза межами Росії з використанням морських і повітряних суден під державним прапором РФ будь-яких бойових танків, бойових броньованих машин , артилерійських систем великого калібру. Забороняється передача бойових літаків, бойових вертольотів, військових кораблів, ракет або ракетних систем, як вони визначаються для цілей Регістра звичайних озброєнь ООН, зенітних ракетних систем С-300, або матеріальних коштів, пов'язаних з усім перерахованим, включаючи запасні частини.

Раніше, 9 червня 2010 р. Рада Безпеки ООН прийняла четверту за рахунком резолюцію щодо Ірану. Нові санкції були підтримані Росією і Китаєм, вони передбачають розширення ембарго проти Тегерана на торгівлю зброєю. Ірану було заборонено закуповувати важкі озброєння: бойові танки, броньовані бойові машини, великокаліберні артилерійські системи, бойові літаки, ударні вертольоти, військові кораблі, ракети або ракетні системи, які охоплюються регістром ООН по звичайних озброєнь.

Зазначимо, сума контракту на поставки російських С-300 в Іран склала близько 800 млн дол. Росія заявила про намір відшкодувати Ірану тільки аванс за непоставлені комплекси в розмірі 166,8 млн дол., що викликало бурю обурення в Тегерані.

Виступаючи по національному телебаченню в листопаді 2010 р., Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив: "Росія віддала душу дияволу, відмовившись постачати до Ірану зенітно-ракетні комплекси С-300". За його словами, угода між Тегераном і Москвою, підписана в 2007 р., все ще залишається в силі, а відмовляючись виконувати його умови, російська влада зобов'язані виплатити штрафи і компенсації за розрив угоди.