Інвестиції на мільярди: Портфелі іменитих фінансистів
Свій перший прибуток в 5 центів шестирічний Уоррен Баффет отримав від перепродажу шести пляшок Coca-Cola. Подорослішавши і ставши одним з найбільших в історії інвесторів, він продовжує заробляти на Coca-Cola, папери якої становлять 20% його інвестпортфеля. Джеймс Сімонс захоплювався наукою і навіть викладав математику в Гарварді, але справою його життя у підсумку стали інвестиції, які принесли йому вже 10,6 млрд дол. Німецьке ділове видання Handelsblatt вивчило, у що зараз вкладають гроші імениті фінансисти.
УОРРЕН БАФФЕТ, глава інвестиційного холдингу Berkshire Hathaway
Зі статком в 50 млрд дол. він займає третє місце серед найбагатших людей світу. Рецепт успіху: інвестувати в компанії, які він вважає недооціненими, і купувати частку тільки в бізнесі, який він розуміє. Найбільш знаменитому інвесторові в світі допомагають впевненість у своїх силах, талант і нюх на прибуткові угоди.
ТОМАС БУН ПІКЕНС, голова хедж-фонду BP Capital Management
Він був одним з перших незалежних інвесторів в нафтовидобувній галузі, які стали розвивати свої фірми за рахунок поглинань, а не шляхом відкриття нових родовищ. Особливо успішними для Томаса Бун Пікенса стали 80-і рр. Що стосується інвестицій, мільярдер досі зберігає вірність своєї нафтової галузі.
КАРЛ АЙКАН, американський інвестор-активіст, голова ради директорів Icahn Enterprises
Загальної любов'ю цей власник 10-мільярдного статку ніколи не користувався. Він скуповує частки в компаніях, а потім жорстко просуває в них свої інтереси. Деякі називають його "мисливцем за фірмами" або навіть "мародером". Вважається, що саме він був прообразом Гордон Гекко у фільмі "Уолл-стріт" режисера Олівера Стоуна.
ДЖЕЙМС СІМОНС, засновник хедж-фонду Renaissance Technologies
Математик, протягом декількох років викладав у Гарварді, у 1978 р. Джеймс Сімонс розпрощався з наукою і пішов у фінансову індустрію. У 1982 р. він заснував Renaissance Technologies Operations. Надалі цей хедж-фонд працював дуже успішно, а його активи часом перевищували 10 млрд дол. У 2011 р. Джеймс Сімонс зайняв 30-у сходинку в рейтингу найбагатших американців. Його статок оцінюється у 10,6 млрд дол.
ДЖОРДЖ СОРОС, голова Soros Fund Management
Скандально відомий валютний спекулянт і глава хедж-фонду змусив говорити про себе, коли на початку 90-х рр. заробив на обвалі британського фунта стерлінгів. З тих пір він має прізвисько "людина, який зламала Банк Англії". Кажуть, що він грав і проти євро. У серпні 2010 р. Джордж Сорос пообіцяв пожертвувати близько 7 млрд дол. на благодійність.
ДЖОН ПОЛСОН, засновник і президент хедж-фонду Paulson & Co.
Своє незвичайне чуття цей глава хедж-фонду виявив тоді, коли у вищій ступеня своєчасно зробив ставку на крах іпотечного ринку США, заробивши на цьому мільярди доларів. Проте останнім часом у нього ніяк не виходить повторити колишньої успіх.
БРЮС БЕРКОВІЦ, засновник і керуючий інвестфондом Fairholme Capital Management
Відомий перш за все тим, що охоче купує дешеві акції, на які інші дивляться з зневагою. Кидається в очі, що зараз він повністю зосередився на банківських акціях.
ДЕВІД АЙНХОРН, засновник хедж-фонду Greenlight Capital
Популярність цей глава хедж-фонду, який бере участь в професійних чемпіонатах по покеру, отримав після того, як звинуватив інвестбанк Lehman Brothers у ретушуванні звітності незадовго до його банкрутства. Британське Управління фінансових послуг нещодавно оштрафувало його на 11 млн дол. за звинуваченням в інсайдерській торгівлі, з яким сам інвестор не згоден.
КЕННЕТ ФІШЕР, голова керуючої компанії Fisher Investment
Один з найвідоміших керуючих інвестфондами в США. У березні 2000 р. він попередив про те, що бульбашка доткомів лусне, і порадив продати всі технологічні акції. Через два роки Кен Фішер також вчасно порадив інвесторам повернутися на ринок акцій. Втім, наближення останньої фінансової кризи він не відчув.
БІЛЛ ЕКМАН, глава Pershing Square Capital Management
Інвесторів, подібних Біллу Екману, раніше назвали б "корпоративними рейдерами". Зазвичай він купує компанію для того, щоб пізніше її або повністю розпотрошити, або зробити з неї цукерку - залежно від того, як йому заманеться.