ru ua

Інтерпол розшукує екс-голову Харківської ОДА Арсена Авакова

Автор: RBC.UA
Інтерпол почав розшук колишнього голови Харківської облдержадміністрації, лідера обласної організації партії "Батьківщина" Арсена Авакова. Про це повідомив начальник управління прокуратури області Олександр Бабіков на брифінгу.

Інтерпол почав розшук колишнього голови Харківської облдержадміністрації, лідера обласної організації партії "Батьківщина" Арсена Авакова. Про це повідомив начальник управління прокуратури області Олександр Бабіков на брифінгу.

За його словами, 20 березня Червонозаводський районний суд м. Харкова розглянув скаргу захисника Арсена Авакова на постанову про порушення кримінальної справи. "Вивчивши докази, заявлені захистом, та позицію прокурора, суд дійшов висновку, що кримінальна справа порушена на законних підставах", - повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області. Сам Аваков зараз знаходиться за межами України.

Нагадаємо, 31 січня 2012 р. Аваков був оголошений як обвинувачений у кримінальній справі, порушеній 26 січня 2012 р. прокуратурою області відносно нього за фактом перевищення влади і службових повноважень за ч.3 ст. 365 КК України. У цей же день він був оголошений у міжнародний розшук і за поданням слідчого прокуратури Харківської області Краснозаводським районним судом м.Харкова йому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.

зараз триває розслідування кримінальної справи, порушеної 6 січня за фактом перевищення службових повноважень службовими особами Харківської облдержадміністрації та Держкомзему.

Прокуратура Харківської області, перевіривши правомірність земельних операцій в 2009 р., виявила факт незаконної зміни цільового призначення та передачі у власність 55 гектарів державних земель вартістю понад 5,5 млн грн. За результатами перевірки прокуратура порушила кримінальну справу за фактом незаконного відчуження протягом 2009 р. земель державної власності. Справу порушено за частиною 2 статті 364 і частини 2 статті 366 Кримінального кодексу України (службова підробка, зловживання владою або службовим становищем).

Як наголошувалося на сайті Харківської ОДА, державні акти, на підставі яких одне з товариств з обмеженою відповідальністю набуло права власності на земельні ділянки з незаконно зміненим цільовим призначенням, були підписані особисто Аваковим.

Аваков є членом ВО "Батьківщина" з 21 квітня 2010 р. і очолює Харківську обласну організацію партії. Раніше він був членом партії "Наша Україна" і був депутатом Харківської обласної ради V і VI скликань.

На початку лютого ц. р. голова фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін заявив, що партія "Батьківщина" буде рекомендувати Авакову просити політичного притулку за територією Україна.