ru ua

Інфляція у країнах ОЕСР в січні прискорилася до 1,8%

Автор: RBC.UA
Інфляція в країнах, що входять в Організацію економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), збільшилася в лютому 2013 р. до 1,8% у річному вираженні з 1,7% у січні, говориться в повідомленні організації.

Інфляція в країнах, що входять в Організацію економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), збільшилася в лютому 2013 р. до 1,8% у річному вираженні з 1,7% у січні, говориться в повідомленні організації.

Основну роль зіграло зростання цін на енергію. Ціни на енергоносії в лютому піднялися на 3,4% у порівнянні з 1,8% в січні. Темпи зростання цін на продовольство дещо впали - до 1,8% у порівнянні з 2,1% на початку року.

Інфляція у країнах ОЕСР у річному вирахуванні без урахування вартості енергоносіїв і продуктів харчування в лютому зросла до 1,6% з 1,5% місяцем раніше.

Читайте також: ЄЦБ варто знизити процентну ставку, - Лагард

"Цільовий рівень інфляції для розвинених країн повинен бути на рівні 4%. Я вважаю, що в короткостроковій перспективі трохи підвищений рівень інфляції в розвинених країнах (я говорю про розвинені країни, оскільки в економіках, що розвиваються, рівень інфляції вже і так високий) здатний допомогти більш активно вирішувати бюджетні проблеми всеосяжно, не вибірково", - вважає головний економіст Світового банку Каушик Басу.

Інфляція у країнах ОЕСР в січні прискорилася до 1,8%

Глава МВФ Крістін Лагард впевнена, що ЄЦБ варто продовжити зниження процентних ставок і "закрити очі" на більш високі темпи інфляції. Таким чином Центробанк прискорить подолання кризи в Європі, що пожвавить світові ринки. "Ми вважаємо, що в цьому плані Європейський Центробанк міг би продовжити курс на зниження процентної ставки. На мій погляд, фінансова влада повинна домогтися більш збалансованого стану економіки. Це означає вищі темпи зростання в південній частині єврозони і вищі темпи інфляції в таких країнах, як Німеччина", - зазначила раніше Лагард.

Переживає труднощі з інфляцією і Китай. У лютому ціни на споживчі товари і продукти харчування в КНР в річному численні виросли на 3,2%. Це найвище зростання за останні 10 місяців.

Читайте також: Інфляція в Китаї в лютому досягла 10-місячного максимуму

ОЕСР - одна з провідних економічних організацій світу, яка включає 34 найбільш розвинених держави. Очолює організацію Анхель Гурріа (на фото). В даний час в неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чілі, Швейцарія, Швеція, Південна Корея і Японія.