ua en ru

Інфляція в Китаї сповільнилася до рекордних 1,8% в липні

Автор: RBC.UA
У Китаї інфляція знизилася і становить у липні ц.р. 1,8%, передає BBC з посиланням на доповідь Національного бюро статистики КНР, опубліковану сьогодні. При цьому в перші сім місяців 2012 р. вона становила 3,1%.

У Китаї інфляція знизилася і становить у липні ц.р. 1,8%, передає BBC з посиланням на доповідь Національного бюро статистики КНР, опубліковану сьогодні. При цьому в перші сім місяців 2012 р. вона становила 3,1%.

Зменшення інфляції дає китайському уряду більше можливостей для стимулювання економічного зростання, наприклад, шляхом зниження відсоткової ставки. Для зміцнення власної економіки Центробанк КНР планує забезпечувати неухильне збільшення грошової маси і кредитування, пришвидшувати проведення реформ відсоткової ставки та валютного курсу, а також підтримувати двосторонні валютні курси в межах прийнятних коливань.

Як повідомлялося, в червні 2012 р. інфляція в Китаї знизилася до 2,2% (у травні - 3%). Китайська влада раніше заявила про початок пом'якшення монетарної політики. 5 липня 2012 Центральний банк Китаю ухвалив рішення скоротити ключові відсоткові ставки за річними кредитами і депозитами на 31 і 25 базисних пунктів - до 6% і 3% відповідно. Це друге скорочення ключових відсоткових ставок за поточний рік. 7 червня 2012 р. ЦБ Китаю скоротив ключові відсоткові ставки за річними кредитами і депозитами на 25 базисних пунктів. Це було перше скорочення ключових відсоткових ставок з часів розпалу фінансової кризи в 2008-2009 рр. До цього керівництво КНР в рамках боротьби з динамічним зростанням інфляції постійно вдавалося до підвищення ставок. За минулий рік Народний банк Китаю тричі підвищував ставку, довівши її до рівня 6,56%. Протягом минулого року ЦБ Китаю усіма силами намагався обмежити зростання споживчих цін, яке сприймалося місцевими функціонерами як одна з основних загроз соціальної стабільності. В рамках боротьби з інфляцією китайська влада не лише підвищувала базові ставки кредитування, але й норми резервування по депозитах, а також безпосередньо регулювала обсяги видачі кредитів місцевими банками.

Відзначимо, що економіка Китаю поступово сповільнюється. Виробничий сектор Китаю в червні скоротився восьмий місяць поспіль, а показники експортних замовлень і цін виявилися мінімальними з початку 2009 р. Валовий внутрішній продукт Китаю в II кварталі 2012 р. виріс на 7,6% в річному обрахунку. Показник зростання ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. став найнижчим з I кварталу 2009 р. При цьому ВВП Китаю в II кварталі 2012 р. щодо попереднього кварталу знизився на 1,8%. Китайська економіка сповільнюється безперервно вже протягом шести звітних кварталів. У I кварталі 2012 р. зростання в річному обрахунку становило 8,1%. За підсумками за 2011 р. економіка країни зросла на 9,2%. У 2010 р. ВВП КНР збільшився на 10,4%.

Нагадаємо, на початку березня керівництво Китаю знизило прогноз по зростанню ВВП до 7,5% в 2012 р. Таке рішення прийняли, щоб знизити залежність китайської економіки від експорту на користь "розширеного споживчого попиту". Раніше прогнозне значення цього показника становило 8%. У разі виникнення нестабільної ситуації китайська економіка отримає більше місця для уповільнення, відзначають аналітики.

У липні МВФ озвучив прогноз, згідно з яким темпи зростання економіки Піднебесної за підсумками 2012 р. будуть нижчими за 8%.

Очікування "м'якої посадки" економіки КНР пов'язані з борговими проблемами та рецесією в Європі, яка є основним торговим партнером КНР. Зростання китайського ВВП нижче 8% стурбує багатьох інвесторів, які вважають цей рівень зростання економіки мінімальним для забезпечення достатньої кількості робочих місць для сотень мільйонів низькооплачуваних сезонних робітників з сільських регіонів.