Індійські вчені винайшли найпотужнішу неядерну вибухову речовину
Інженери та вчені індійської Організації оборонних досліджень і розробок (DRDO) навчилася синтезувати найпотужнішу неядерну вибухову речовину, яка отримала назву CL-20, передає РБК з посиланням на індійські ЗМІ.
До теперішнього часу лабораторії DRDO синтезували близько ста кілограмів ICL-20.
Повідомляється, що в найближчій перспективі армія країни замінить "начинку" своїх боєприпасів саме на CL-20. За словами вчених, нова речовина в 15 разів потужніша октогену, який, у свою чергу, в чотири рази потужніший гексогену.
Відзначимо, серед явних недоліків CL-20 називається його дорожнеча: один кілограм вибухівки коштує 70 тис. рупій (1,53 тис. дол.) Для порівняння: виробництво кілограма октогену обходиться Індії в шість тисяч рупій, а гексогену - всього в 750 рупій.
Октоген - безбарвна кристалічна речовина, що володіє високою чутливістю до удару. Застосовується при виробництві пластичних вибухових речовин (ВР), вибухових роботах у високотемпературній середовищі, використовується для військових цілей, як правило, для спорядження кумулятивних зарядів. Є компонентом твердих ракетних палив.