ru ua

Індія вимагає від Coca-Сola 47 млн дол. компенсації за спричинення екологічної шкоди

Автор: RBC.UA
Індійський штат Керала вимагає від американської корпорації Coca-Сola компенсації у розмірі 47 млн дол. за спричинення екологічної шкоди.

Індійський штат Керала вимагає від американської корпорації Coca-Сola компенсації у розмірі 47 млн дол. за спричинення екологічної шкоди.

Зокрема, уряд штату звинувачує компанію у виснаженні запасів грунтових вод, а також в спричиненні шкоди сільськогосподарським угіддям і екології регіону через скидання заводом Coca-Сola промислових відходів впродовж п'яти років в період з 1999 по 2004рр., передає ВВС.

Представники компанії Coca-Сola спростовують дані твердження і заявляють, що претензії уряду індійського штату безпідставні, поки провина компанії в спричиненні екологічної шкоди не доведена в суді. За версією компанії, наукові дослідження, проведені урядом і іншими організаціями, не підтверджують нанесення заводом Coca-Сola шкоди екології індійського штату.

Мова йде про один з найкрупніших заводів Coca-Сola в Індії в районі Палаккада, який був закритий ще п'ять років тому в 2005р. після масових протестів жителів і громадських активістів проти діяльності заводу.

Компанія Coca-Сola, заснована в 1886р., є найбільшим в світі виробником безалкогольних напоїв. Щорічний обіг компанії складає близько 30 млрд дол., а її продукція представлена в більш ніж 200 країнах. У портфоліо компанії входить більше 2,8 тис. різних продуктів, серед яких Coca-Сola, Fanta, Sprite, Minute Maid, енергетичний напій Burn і багато інших. Бренд Coca-cola вважається самим відомим товарним знаком на планеті, який відомий 94% населення Землі. Чистий прибуток Coca-Сola Co. у 2009 р. виріс на 18% - до 6,8 млрд дол. відносно 5,8 млрд дол., отриманих роком раніше.