ru ua

Індія стурбована впливом проблем Дубая на свою економіку

Індія стурбована впливом проблем Дубая на свою економіку Фото: Індія
Автор: RBC.UA

Влада Індії уважно стежить за фінансовою ситуацією в еміраті Дубай (ОАЕ) і вивчає можливі наслідки боргових проблем емірату для їх економіки, повідомив міністр фінансів Індії Пранаб Мукерджі.

Влада Індії уважно стежить за фінансовою ситуацією в еміраті Дубай (ОАЕ) і вивчає можливі наслідки боргових проблем емірату для їх економіки, повідомив міністр фінансів Індії Пранаб Мукерджі.

Він вказав, що криза в Дубаї може спровокувати масове повернення на батьківщину індійських трудових мігрантів, які складають більше 40% населення ОАЕ, передає індійський телеканал IBN.

ОАЕ - другий по значущості експортний напрям для Індії, причому основну частину складає експорт робочої сили. За даними індійського уряду, громадяни країни, що працюють в еміратах, переводять на батьківщину щорічно більше 10 млрд дол.

Фондовий ринок Індії втратив в останній торговий день на цьому тижні, 27 листопада, 1,3% на тлі боргових проблем Дубая, які викликали побоювання нової втечі інвесторів з ринків, що розвиваються. Індійська рупія та урядові облігації також подешевшали.

Дубайськая державна інвесткомпанія Dubai World із зобов'язаннями на 59 млрд дол. звернулася до кредиторів з проханням реструктурувати графік боргових виплат, чим викликала хвилю побоювань з приводу можливого дефолта емірату.

Дубайські компанії займали десятки мільярдів доларів в роки будівельного буму, проте світова фінансова криза привела до різкого падіння цін на нерухомість в еміраті. Загальний борг Дубая складає 80 млрд. дол.

Відзначимо, що ця новина шокувала ринки, що поступово опам'ятовувалися після краху ринку житла в США та фінансової кризи, що загрожувала минулого року повністю паралізувати глобальну фінансову систему.

Експерти відзначають, що якщо кредитори відмовлять Дубаю у відстроченні виплат по короткострокових боргових зобов'язаннях до травня 2010 р., уряд емірату буде вимушений почати екстрений розпродаж нерухомості по всьому світу. При цьому можуть сильно постраждати й крупні будівельні компанії. Вже зараз вони побоюються, що можуть не отримати гроші за грандіозні будівельні проекти Дубая, включаючи будівництво найвищої в світі будівлі.