ua en ru

Індія посіла перше місце у світовому рейтингу спамерів

Автор: RBC.UA
Індія вийшла на перше місце в рейтингу країн - розповсюджувачів спаму. У вересні 2010 р. з території цієї країни було розіслано 6,7% незаконних рекламних листів. Друге місце зайняли США з показником в 6,1%. Третє - Бразилія (5,9%), обігнала В'єтнам (5,5%) та Великобританію (5,4%). Росія в цьому списку посідає шосте місце (4,9%).

Індія вийшла на перше місце в рейтингу країн - розповсюджувачів спаму. У вересні 2010 р. з території цієї країни було розіслано 6,7% незаконних рекламних листів. Друге місце зайняли США з показником в 6,1%. Третє - Бразилія (5,9%), обігнала В'єтнам (5,5%) та Великобританію (5,4%). Росія в цьому списку посідає шосте місце (4,9%).

Середня частка спаму в поштовому трафіку Рунета в вересні 2010 р. зменшилася на 1,5 процентного пункту і склала 81,1%. Такі дані наводяться в дослідженні виробника систем захисту від шкідливого і небажаного програмного забезпечення "Лабораторія Касперського".

Найнижчий показник місяця було зафіксовано 15 вересня - 76,9%; найбільше спаму було отримано користувачами 12 вересня - 87,4%. У рейтингу найбільш популярних у спамерів тематик на першому місці опинилася реклама медичних товарів і послуг (25,5%). Друге і третє місце поділили дві теми - "Репліки елітних товарів" та "Освіта" (за 13,7%).

Відсоток листів, що рекламують спамерські послуги, до кінця вересня став поступово скорочуватися, проте середньомісячний показник змінився менш ніж на піввідсотка (6,9%). Частка рубрики "Комп'ютерне шахрайство", що включає в себе як "нігерійські" листи, так і розсилку шкідливого коду і фішинг, зменшилася в порівнянні з серпнем 2010 р. майже вдвічі - до 5,2%.

Говорячи про фішинг, експерти відзначають тенденцію до зниження частки атак на банк HSBC (5,1%) при збільшенні частки атак на користувачів гри World of Warcraft (4,9%). Лідерами серед найбільш часто атакуються організацій знову стали портали PayPal (59,8%) і eBay (9,2%). Колишній "улюбленець" фішерів - ресурс Facebook зайняв лише п'яте місце (3,8%).

З характерних особливостей місяця "Лабораторія Касперського" згадує оголошення про закриття однієї з провідних партнерських програм для спамерів SpamIt, що займалася розсиланням фармацевтичної реклами.

Нагадаємо, що в лютому ц.р. серед країн-розповсюджувачів спаму перше місце займала Бразилія - з її IP-адреси відправлялося 13,76% світового об'єму спаму.

Далі йшли Індія (10,98%), Південна Корея (6,32%), В'єтнам (5,71%), США (5,46%), Росія (2,85%), Румунія (2,53%) , Колумбія (2,37%), Великобританія (2,34%) і Польща (2,31%). Україна до двадцятки країн найбільших розповсюджувачів спаму тоді не входила.

Відзначимо також, що окружний суд штату Вірджинія у вересні ц.р. передав компанії Microsoft 276 доменних імен, які використовувалися ботнетом Waledac для розсилки спаму. Діяльність мережі була зупинена ще в лютому, коли суд прийняв рішення про тимчасове призупинення роботи цих доменних імен, але тепер адміністрування передано софтверному гігантові остаточно.
Рішення суду було незвично тим, що власник домену недоступний для зв'язку, тому його не викликали до суду, і можливості виступити на свій захист він не мав.

Враховуючи особливості судової системи США, рішення є фактично початком сезону полювання на власників ботнетів і спамерів. Тепер у американських судів є зразок для прийняття рішення в подібних випадках.