Торги на "Українській біржі" закрилися зростанням індексів на 4,00%, на ПФТС - на 1,47%

Індекс українських акцій (індекс UX) за підсумками торгів 22 серпня на "Українській біржі" зріс на 4,00% - до 1699,87 пункту.

Індекс українських акцій (індекс UX) за підсумками торгів 22 серпня на "Українській біржі" зріс на 4,00% - до 1699,87 пункту.

На індекс "Української біржі" найбільший вплив зробили акції "Укрнафти" (+24,258 п.п.), "Укртелекому" (+12,104 п.п.) та "Центренерго" (+7,972 п. п.).

Індекс ПФТС за підсумками торгів зріс на 1,47% - до 645,20 пункту. Обсяг торгів склав - 428,031 млн грн. Лідерами торгів стали Міністерство фінансів, "Інвестбудсервіс" і "Гранітна Індустрія України".

Індекс ПФТС розраховується на базі цін 20 найбільш ліквідних акцій ПФТС з 1 жовтня 1997 р. Це ціновий індекс, зважений за обсягом емісії (free float), що доступна для широкого кола інвесторів. Перелік акцій для розрахунку індексу ПФТС формується індексним комітетом ПФТС з цінних паперів, що входять до списку ПФТС, на підставі даних про ринкову капіталізацію, обсяг торгів, кількість угод та інших факторів, що впливають на ліквідність акцій.

Індекси "Української біржі" і ПФТС зростали сьогодні протягом дня. 

Нагадаємо, 19 серпня ц.р. пвідні фондові індекси України закрилися сильним зниженням. Індекс "Української біржі" UX відкотився після денного падіння, зупинившись на рівні 1634,46 пунктів (-5,98%). Індекс ПФТС закрився на точці - 635,82 пункту (-7,22%), це мінімальне значення індексу з 25 травня 2010 р.

Найбільше на UX, в 45,656 пунктів, тисли акції "Укрнафти". Котирування компанії за день обвалилися на 14,40%, закрившись на рівні 569,05 грн. При цьому, під час торгів котирування знижувалися до 475 грн/акцію. За даними учасників ринку, раніше ціна акцій трималася на рівні 680-700 грн/акцію завдяки великому покупцеві. Сьогодні покупець зник і, в результаті, котирування прийшли ближче до їх справедливої ціни.

"Жодних внутрішніх передумов на українському ринку для такого падіння немає, це повністю вплив європейських і американських майданчиків", - відзначив тоді трейдер Concorde Capital Максим Слободський.

За словами Слободського, український ринок не встиг відіграти висхідний рух, і може продовжити 22-25 серпня. Однак підвищена волатильність ринку заважає прогнозувати ситуацію.

В свою чергу, аналітик брокерської компанії «АЛОР УКРАЇНА» Павло Пашинський вважає, що український фондовий ринок найближчим часом може відновити "дно". "Український фондовий ринок підійшов до мінімального річного значенням, зафіксованого під час панічних розпродажів на минулого тижня. У зв'язку з низкою великих розміщень США зараз вигідніше падіння фондового ринку, що продовжило б тенденцію зниження прибутковості по американських боргових паперах. До того ж залишаються невирішеними боргові проблеми Єврозони. Тому український фондовий ринок у найближчі дні може оновити "дно", - вважає Пашинський.

Днем раніше індекс "Української біржі" UX закрився на 5,06% нижче за рівень попереднього дня. Не кращою була ситуація і на ПФТС - індекс закрився зниженням на 4,05% - до 685,30 пунктів.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top