ua en ru

Ігор Янковський: головна умова для старту будь-якої бізнес-активності - це позитивне мислення

Ігор Янковський: головна умова для старту будь-якої бізнес-активності - це позитивне мислення Фото: Ігор Янковський

Головна необхідна умова для старту будь-якої бізнес-активності - це позитивне мислення. Позитивний настрій на досягнення мети. Успіх буде залежати не тільки від бажання що-небудь робити, але й віри в себе. Мало просто ефективно працювати – необхідно донести оточуючим, чому цей бізнес так важливий саме для вас.

При цьому варто відзначити, що самовпевненість не завжди хороший помічник у бізнесі. Швидше, він зміцнює впевненість у лідерстві, що надалі рано чи пізно призведе до краху, якщо не переглянути своєї стратегії.

Додаткових ризиків у бізнесі побоюватися не варто. Вони швидше трансформують колишній потенціал у щось нове, ніж просто його знищать. З 2001 року я почав власний бізнес. Займаючись торгівлею незамінних амінокислот для тварин, прийшов до рішення, що було б цікаво спробувати себе в ролі виробника. Таким чином, надалі я відкрив птахофабрику.

Підприємство розташоване у Вінницькій області та його діяльність ми починали з нуля, так як до нас фактично воно було знищено. На даний момент – ми на 5-му місці по виробництву курячих яєць в Україні та 4-му з експорту даної продукції за кордон. Якщо говорити про кількісні показники, то на момент покупки на фабриці було всього 15 тисяч курей, зараз їх загальна чисельність сягає близько мільйона.

Ми живемо в умовах інноваційної реальності. Нинішнє століття стане інноваційним етапом змін у всіх сферах життєдіяльності людини. Сьогодні кожен може зайнятися бізнесом. Технологіями, на розробку яких раніше корпорації витрачали мільйони доларів, тепер може скористатися кожен всього за кілька доларів в день. Сучасна концепція ведення бізнесу базується на пошуку ідей, які спрощують, поліпшують життя людини. Інновації стануть головним індикатором на шляху до успіху підприємців нового покоління, а значить, ця сфера буде найбільш прибутковою та привабливою для всіх видів інвестицій.

Варто відзначити, що популярне правило бізнесу "не бійся помилятися, роби" не працює. Помилки дадуть розуміння того, чого не потрібно робити, але ви так і не будете знати, а що ж потрібно зробити, щоб стати успішним. Моя порада – використовуйте свої ж успішні кейси. Будь-який бізнес будується на повторенні успішного досвіду.

Потрібен простий план дій, в якому буде чітка відповідь лише на одне питання: за що ваш клієнт захоче добровільно заплатити вам гроші? Якщо відповіді на це питання ви собі дати не можете – грошей ніхто не дасть, бізнес не запрацює. У свою чергу, детально розписані плани ніколи не виконуються, а лише збивають з пантелику.

Не буває безвихідних ситуацій: навіть якщо ви почали втілювати свої ідеї, а потенційний споживач не зрозумів вашої задумки і не заплатив за неї - варто спробувати спростити меседж і перевірити доступність каналів комунікації. Можливо, ваш клієнт просто вас не знайшов, або ви шукали не в тому місці.

Як це не банально звучить, але зробити успішним свій бізнес можна, граючи лише за правилами. Саме про це вчать у всіх західних університетах, в яких викладають business administration. Саме розуміння цього головного закону бізнесу дало мені можливість допомогти багаторазово примножити прибуток "Стиролу" не стільки за рахунок збільшення виробництва, а відкриваючи все нові ринки збуту. А ось відсутність ринкової економіки, а з нею рівних можливостей - завжди призводить до світанку "дикого капіталізму", в якому немає правил гри, а виживає найсильніший.

Той рівень корупції, який на сьогоднішній день є в Україні, призводить до зростання недовіри. Його рівень у суспільстві зашкалює. А це – прямий наслідок гальмування економічного розвитку. Коли бізнесмени домовляються за столом переговорів в Україні – це ще нічого не значить. Коли подібні операції відбуваються у розвинених економіках – це вже є предметом до дії. А значить – прискорює всі економічні взаємозв'язки і розвиток.

Благодійність, участь у соціальних проектах – це не данина моді. Це важливий етап у розвитку будь-якого успішного бізнесу. Фонд "Ініціатива в ім'я майбутнього" був заснований мною в 2012 році, і спочатку його місією була підтримка талановитої молоді зі всієї України. Після початку військових дій на Донбасі України Фонд також займається підтримкою дітей вимушених переселенців, гуманітарними і культурними місіями. У найближчому майбутньому ми плануємо відкрити окремий напрямок по підтримці та розвитку інновацій в Україні.

"Ядро" команди повинне бути створене тобою, і ніхто інший в цьому не допоможе. Крім того, команда повинна повірити в те, що ти робиш. Якщо вони не вірять в твої ідеї, то вони постійно будуть розповідати, чому це не можна зробити. Команда – це завжди живий процес, вона може видозмінитися через різні обставини.

Також хочеться акцентувати на тому, що часу завжди не вистачає. Де ж його взяти, щоб почати свій бізнес? Щоб це зробити, потрібно не розпилятися, а зосередитися виключно на те, що ти робиш і бути профі в тій сфері, яка найбільш цікава для подальшого розвитку людини, як особистості. Необхідно розбиратися в деталях, розуміти, як працює та чи інша ідея, технологія.

Я ніколи не боявся приймати рішень. Рішення – навіть найбільш незначне – це завжди розвиток вас і вашого бізнесу. Навіть невеликі досягнення рухають ваш бізнес вперед. Застій і відсутність результатів тривалий час вбивають і мотивацію, і креатив. Навіть якщо ви реалізовуєте довгостроковий проект, потрібні "маленькі перемоги" хоча б раз на два тижні.

Інтелекту та ідей – мало. Для бізнесу потрібні ще і воля, і вміння використовувати можливості. Як відомо, найманий працівник завжди вирішує завдання, підприємець ж – використовує можливості.

Довідка. Ігор Янковський – український підприємець, фінансист, меценат, голова наглядової ради Всеукраїнського благодійного фонду "Ініціатива заради майбутнього". Свою підприємницьку діяльність розпочав у 2001 році. На даний момент це успішні підприємства, які об'єднані в групу компаній Diamond Sphere Group. Компанії групи розвиваються в різних галузях економіки – це фінансові послуги, залізничний і морський транспорт, сільське господарство, IT-сектор.