ICU: Україна може збільшити кредит у "ВТБ" до 6 млрд дол

Україна для підтримки поточного рахунку може збільшити кредит у "ВТБ" в 3 рази - до 6 млрд дол. Про це говориться в повідомленні ІК Investment Capital Ukraine, передає Bloomberg.

Україна для підтримки поточного рахунку може збільшити кредит у "ВТБ" в 3 рази - до 6 млрд дол. Про це говориться в повідомленні ІК Investment Capital Ukraine, передає Bloomberg.

Угода може включати "збільшення кредиту з 2 млрд дол. до 6 млрд дол. з продовженням термінів погашення", говориться у звіті ICU. За даними компанії, розширення кредиту у "ВТБ", можливо, буде частиною більш широкої угоди з Росією, яке включає в себе постачання природного газу і питання торгівлі.

У звіті також говориться, що Україна може домовитися про знижку від 50 до 100 дол. за 1000 куб. м до ціною на імпортований газ, що поставляється ВАТ "Газпром".

Україна взяла кредит у "ВТБ" в 2010 р. на 6 місяців. Умови виділення позики передбачають можливість її трикратної пролонгації, в результаті чого максимальний термін кредиту може скласти два роки. У грудні 2010 р. Кабмін скористався цим правом і продовжив термін кредиту до червня 2011 р. без зміни ставки. У червні Кабмін вирішив пролонгувати кредит російського банку "ВТБ" ще на півроку - до грудня 2011 р. Ставка кредиту - 6,7%.

У березні міністр фінансів України Федір Ярошенко запевнив, що Україна має можливість погасити кредит ВТБ до кінця 2011 р.

Нагадаємо, в лютому поточного року Україна розмістила єврооблігації на 1,5 млрд дол., у червні Україна розмістила 5-літні суверенні євробонди на суму 1,25 млрд дол. Згідно з бюджету на 2011 р., уряд України може зайняти на міжнародних ринках близько 4,5 млрд дол.

Зазначимо, дефіцит поточного рахунку України за 9 місяців 2011 р. виріс в 10,8 разів - до 5,5 млрд дол. порівняно з 506 млн дол. за аналогічний період 2010 р. Дефіцит поточного рахунку у вересні 2011 р. залишився майже на рівні серпня - 1,0 млрд дол.

"Формування такого високого дефіциту в останні місяці в першу чергу є наслідком розширення внутрішнього інвестиційного попиту, що обумовлює збереження значних обсягів імпорту", - відзначили в Національному банку України (НБУ). Регулятор також зазначив, що продовжилася тенденція зростання кумулятивного за останні 12 місяців дефіциту поточного рахунку - до 5,1% від ВВП.

Як раніше заявив виконавчий директор з економічних питань НБУ Ігор Шумило, дефіцит поточного рахунку України в 2011 р. може збільшитися до 4,5% від ВВП. За його словами, дефіцит буде покрито за рахунок профіциту фінансового рахунку і не загрожує гривні. Шумило відзначив, що обсяг прямих іноземних інвестицій за весь 2011 р. очікується на рівні 7,8 млрд дол.

За прогнозами НБУ, дефіцит поточного рахунку України в 2012 р. складе 4%, і також буде повністю покритий за рахунок фінансового рахунку.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top