ua en ru

IATA: Втрати авіакомпаній через вулкан складають 200 млн дол. в день

Автор: RBC.UA
Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA) оцінила збитки галузі у зв'язку з простоями, викликаними виверженням вулкана в Ісландії. За даними експертів, щодня авіакомпанії втрачають 200 млн дол.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA) оцінила збитки галузі у зв'язку з простоями, викликаними виверженням вулкана в Ісландії. За даними експертів, щодня авіакомпанії втрачають 200 млн дол., передає РБК з посиланням на Associated Press.

При цьому, представники асоціації уточнюють, що дана оцінка є лише результатом попередніх підрахунків і, ймовірно, в майбутньому буде змінена в бік збільшення. За словами представників асоціації, авіакомпанії зазнають додаткових збитків через вимушені зміни маршрутів і витрати, пов'язані з розміщенням пасажирів через скасування рейсів.

Міжнародна асоціація повітряного транспорту, що представляє інтереси 230 авіакомпаній, відзначає, що в канадському Монреалі був створений спеціальний "кризовий центр", покликаний підтримати авіаперевізників і диспетчерів управління повітряним рухом у ситуації, що склалася і допомогти їм краще скоординувати свої зусилля.

Через вулканічний попіл, що може серйозно пошкодити двигуни літака, ще 15 квітня було скасовано сотні рейсів в Данії, Норвегії, Швеції, Фінляндії, Франції, Нідерландах, Німеччині та Бельгії. Через хмари вулканічного попелу також були закриті аеропорти Великобританії. Повністю припинено роботу повітряних гаваней у шотландських містах Абердін, Едінбург і Глазго, ірландському Белфасті та англійською Ньюкаслі. Крім того, скасовано сотні рейсів з лондонського аеропорту Хітроу - найбільшого за пасажиропотоком в Європі; порушена робота інших аеропортів британської столиці - Гатвік і Стенстед.

Низка українських авіакомпаній, зокрема "Міжнародні авіалінії України", "АероСвіт" і Wizz Air, а також скасували ряд рейсів у зв'язку з хмарою пилу. Трансантлантичні рейси виконуються в обхід зони хмари по південній трасі, у зв'язку з чим збільшується час перельоту.

Вулкан, розташований приблизно в 150 км від столиці Ісландії Рейк'явіку, близько льодовика Ейяфьяллайекюль, почав вивергатися 20 березня 2010 р. 14 квітня ц.р. стався повторний виверження. У результаті утворилися хмари вулканічного попелу, що простяглися спочатку до північної частини Шотландії, а потім рушили в бік Данії та інших північноєвропейських країн. Вулкан не був активним протягом 200 років.