ua en ru

І.Уманський: Технічна місія МВФ може прибути до Києва 7 березня

Автор: RBC.UA
Технічна місія Міжнародного валютного фонду приїде до Києва 7 березня. Про це журналістам повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський, передає кореспондент РБК-Україна.

Технічна місія Міжнародного валютного фонду приїде до Києва 7 березня. Про це журналістам повідомив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський, передає кореспондент РБК-Україна.

«Якщо не помиляюся, 7 березня ... приїдуть фахівці », - сказав він.

Він також нагадав, що завдання технічної місії МВФ - підготовка тексту нового меморандуму між МВФ і українською владою, а також підготовка до приїзду основної місії фонду, від якої вже буде залежати рішення про виділення коштів від МВФ.

Раніше, І.Уманський відзначав, що запрошувати технічну місію МВФ в Україну до завершення президентських виборів немає необхідності.

І.Уманський також говорив, що Україна вийде на зовнішній ринок запозичень у квітні-травні в 2010 р. За його словами, мова йде як про публічне розміщення цінних паперів уряду, так і про двосторонні позики. Обсяги таких запозичень поки не визначені - "це поки що переговорний процес". У міністерстві сподіваються залучити за кордоном кошти на 2-3 роки дешевше, ніж під 10%.

Нагадаємо, напередодні нового року МВФ відхилив прохання України про додаткове фінансування в обсязі 2 млрд дол. МВФ обгрунтував відмову тим, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні президентських виборів .

У листопаді 2008 р. МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж Фонд виділив Україні перший транш у розмірі 4,5 млрд дол. Другий транш кредиту МВФ у розмірі 2,625 млрд дол. був отриманий 14 травня 2009 р. Кошти третього траншу МВФ щодо стабілізаційної програми stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня 2009 р. З урахуванням цього траншу загальна сума кредитних коштів, виділених Києву за програмою МВФ, становить 10,9 млрд дол.