І.Кириленко: БЮТ відкликає своїх керівників парламентських комітетів

Фракція Блоку Юлії Тимошенко ухвалила рішення відкликати всіх своїх голів, перших заступників голів і секретарів парламентських комітетів. Про це в ході пленарного засідання заявив голова фракції БЮТ Іван Кириленко.

Фракція Блоку Юлії Тимошенко ухвалила рішення відкликати всіх своїх голів, перших заступників голів і секретарів парламентських комітетів. Про це в ході пленарного засідання заявив голова фракції БЮТ Іван Кириленко.

За його словами, це робиться для того, щоб "повністю розблокувати процес переформатування розподілу комітетів".

І.Кириленко також закликав не розглядати питання обрання голів комітетів через відсутність консолідованої позиції фракцій у цьому питанні. 

У свою чергу, заступник голови фракції БЮТ прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв повідомив, що питання про перерозподіл парламентських комітетів буде вирішено на наступному пленарному тижні. При цьому він підтвердив, що БЮТ буде наполягати на представництві опозиції в ряді ключових комітетів, і саме з цією метою представники БЮТ готові відкликати своїх членів від посад голів комітетів, де вони сьогодні представлені.

У свою чергу спікер Володимир Литвин сказав, що "якщо така пропозиція (про відкликання голів комітетів) є - ми його поставимо на голосування". "Проведіть консультації, після консультацій повернемося до розгляду цього питання", - сказав В.Литвин.

Нагадаємо, вчора голова фракції Партії регіонів (ПР) Олександр Єфремов заявив, що виключає можливість переформатування парламентських комітетів. За словами О.Єфремова, зміна керівництва комітетів призведе до зупинки роботи парламенту. Він відзначив, що якщо хтось із голів комітетів хоче зняти з себе повноваження, він може це зробити.

У той же час, О.Єфремов не виключив, що коаліція "у вигляді жесту доброї волі" може віддати один з комітетів опозиції. За його словами, ПР на засіданні фракції обговорить можливість передачі опозиції комітету ВР зі свободи слова. Він також зазначив, що посада першого віце-спікера ВР не буде віддана опозиції.

Раніше голова фракції Блоку Литвина Ігор Шаров заявляв, що Блок Литвина наполягає, щоб Бюджетний комітет ВР та Комітет з прав людини ВР очолював представник цієї фракції в разі переформатування парламентських комітетів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся