ua en ru

І.Акімова: Україна веде переговори з МВФ щодо стратегічних питань

Автор: RBC.UA
Переговори з Міжнародним валютним фондом, які в даний час проводяться на урядовому рівні, присвячені не лише вирішенню поточних проблем, але і стратегічних питань.

Переговори з Міжнародним валютним фондом, які в даний час проводяться на урядовому рівні, присвячені не лише вирішенню поточних проблем, але і стратегічних питань. Про це на прес-конференції після закінчення засідання Кабінету міністрів заявила перший заступник голови Адміністрації Президента Ірина Акімова, передає кореспондент РБК-Україна.

"Зараз, по суті, з представниками МВФ йдуть переговори не тільки з приводу того, які зараз потрібно прийняти першочергові заходи по боротьбі з кризою. Зараз питання стосується стратегічних напрямки розвитку України також після 2010 р. Це стосується, і як ми будемо регулювати наш газовий ринок, яким чином буде розвиватися НАК "Нафтогаз", і яким чином будуть будуватися взаємини з бізнесом, зокрема, в частині своєчасної виплати заборгованості по ПДВ", - відзначила І.Акімова.

І.Акімова також повідомила, що невирішеним залишається питання, за якою програмою - теперішньою або новою - Україна буде співпрацювати з МВФ по закінченню діючої сьогодні програми співпраці. "Обидві можливості перед Україною відкриті. Обидві можливості - чорнові начерки - обговорювалися з представниками МВФ. Я думаю, що рішення, яким шляхом йти, чи продовжувати стару програму, або орієнтуватися на нову програму, буде прийнято після закінчення роботи цієї місії МВФ", - сказала І.Акімова.

Нагадаємо, раніше сьогодні віце-прем'єр з економічних питань Сергій Тігіпко заявив, що найближчим часом відправиться в штаб-квартири МВФ, до Вашингтона для продовження переговорів.

Минулого тижня І.Акімова повідомила, що МВФ готовий розглянути можливість продовження співпраці з Україною, коли країна "покаже ефективний план реформ". За її словами, МВФ орієнтує українську владу на бюджетний дефіцит на рівні близько 6%.

У свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україні потрібна нова програма співпраці з МВФ. "Стара програма означає, що ми залишаємо старі цілі і завдання, старий зміст, і лише коригуємо кількісні параметри програми. Я прихильник того, щоб між нами і МВФ була розроблена і почала діяти велика серйозна програма, яка б сприяла реформування нашої економіки", - сказав М.Азаров.

Нагадаємо, напередодні нового року МВФ відхилив прохання України про додаткове фінансування в обсязі 2 млрд дол. МВФ обгрунтував відмову тим, що українська влада не виконує взяті на себе зобов'язання в рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні президентських виборів .

У листопаді 2008 р. МВФ схвалив для України дворічну програму на загальну суму 16,4 млрд дол. Тоді ж фонд виділив Україні перший транш в 4,5 млрд дол. Другий транш кредиту МВФ у розмірі 2,625 млрд дол. був отриманий 14 травня 2009 р. Кошти третього траншу МВФ за стабілізаційною програмою stand-by у розмірі 3,3 млрд дол. Україна отримала 5 серпня 2009 р. З урахуванням цього траншу загальна сума кредитних коштів, виділених Києву за програмою МВФ, складає 10,9 млрд дол. Четвертий транш у розмірі 3,8 млрд дол. Україна розраховувала отримати в листопаді 2009 р. за підсумками третього перегляду програми.

Місія МВФ завершила роботу в Києві наприкінці жовтня минулого року, при цьому позитивного заяви про завершення перегляду представники фонду не зробили.