ua en ru

Ху Цзіньтао: КНР продовжить реформи щодо юаня

Автор: RBC.UA
Голова КНР Ху Цзіньтао пообіцяв стимулювати внутрішній попит в рамках боротьби з надлишковим профіцитом торгового балансу, а також продовжити реформи щодо курсу юаня. З відповідними заявами він виступив в японській Йокогамі на саміті АТЕС.

Голова КНР Ху Цзіньтао пообіцяв стимулювати внутрішній попит в рамках боротьби з надлишковим профіцитом торгового балансу, а також продовжити реформи щодо курсу юаня. З відповідними заявами він виступив в японській Йокогамі на саміті Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС), передає РБК з посиланням на Reuters.

"Китай продовжить реформувати механізм утворення обмінного курсу юаня, зі збереженням ініціативи, контролю та поступовості в цих реформах", - заявив він на бізнес-форумі.

Подібні заяви керівництво КНР робило й раніше, підкреслюючи, що шлях до більш гнучкого обмінного курсу китайської валюти не повинен бути швидким і стрімким. Не відмовляючись від реформ як таких, Пекін своєю повільністю в їх реалізації сильно дратує Вашингтон, який протягом багатьох років дорікає Китай за занижений курс юаня.

Американців турбує те, що Китай за рахунок держрегулювання курсу юаня дає перевагу своїм експортерам. Оскільки країни є активними торговими партнерами, в цьому випадку неминуче виникають перекоси в торговому балансі, і в результаті США мають величезний дефіцит торгівлі з Китаєм.

На цьому тлі Ху Цзіньтао також заявив у Йокогамі, що Китай продовжить прагнути до усунення перекосів у міжнародній торгівлі, оскільки саме збалансований платіжний баланс є запорукою макроекономічної стабільності.

Нагадаємо, 13-14 листопада ц.р. в японському місті Йокогама проходить саміт глав Азіатсько-тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС).

АТЕС - форум, до якого входить 21 країна Азіатсько-Тихоокеанського регіону, в тому числі Росія, США, Китай і Японія. Організація створена для співпраці в галузі регіональної торгівлі та полегшення і лібералізації капіталовкладень. Метою АТЕС є підвищення економічного зростання і процвітання в регіоні та зміцнення азіатсько-тихоокеанського співтовариства.