HSBC знизив прогноз зростання світового ВВП в 2013 р. до 2,1%

Зростання світової економіки все більше залежить від Китаю, а країни, найбільш відкриті для Китаю, продемонстрували максимальні результати, відзначається в огляді світової економіки HSBC. Світова економіка переживає великі зміни", пов'язані з переходом до нового світу на чолі з Китаєм, і наслідки цих зміни будуть яскраво помітні і в першому кварталі 2013 р.

Зростання світової економіки все більше залежить від Китаю, а країни, найбільш відкриті для Китаю, продемонстрували максимальні результати, відзначається в огляді світової економіки HSBC. Світова економіка переживає великі зміни", пов'язані з переходом до нового світу на чолі з Китаєм, і наслідки цих зміни будуть яскраво помітні і в першому кварталі 2013 р.

Прогноз зі зростання світової економіки в наступному році був переглянутий у бік зниження до рівня 2,1% (у вересні було 2,4%). У поточному році показник складе 2,2%, а інфляція буде перебувати на рівні 2,8%, хоча і сповільниться в 2013 р. до 2,6%, передає телеканал "Росія-24".

HSBC очікує, що в 2013 р. економіка Китаю виросте на 8,6%, а в 2012 р. темпи зростання становитимуть 7,8%. При цьому внесок Китаю в зростання світової економіки в 2014 р. буде більшим, ніж будь-коли раніше.

Читайте також: Економіка країн Європи, що розвиваються, в 2013 р. виросте на 2,9%, - Fitch

"Новий світ", очолюваний Китаєм, домінує в світовій економіці останні десять років. Навіть зараз, коли вклад "старого світу" в зростання світової економіки зменшився, глобальне зростання знову прискорилося. В останнє десятиліття, у той час як доходи на душу населення в "старому світі" виросли незначно, доходи на душу населення в Китаї зростали більш швидкими темпами, ніж за всі декади післявоєнного періоду. Інші великі країни, що розвиваються, також показали вражаючі результати, але ніхто з них навіть близько не підійшов до успіхів Китаю", - говориться у звіті.

Банк істотно скоротив прогнози щодо зростання в Японії, Індії і Бразилії. Експерти досить обережні у своїх прогнозах зростання єврозони, навіть незважаючи на те, що побоювання з приводу можливого її розпаду, особливо сильні цього літа, на щастя, поступово зійшли нанівець. HSBC чекає зростання економіки Японії в 2013 р. на рівні 0,2%, Індії - 5,7%, Бразилії - 3%. В єврозоні зниження ВВП очікується на рівні 0,2%, що також гірше прогнозу від 27 вересня поточного року.

Читайте також: Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку Китаю в 2012 р. може перевищити 100 млрд дол

По США прогнози залишилися без зміни на рівні 2,2% в поточному році і 1,7% в 2013 р. В HSBC очікують, що переговори на тему "фіскального обриву" завершаться конструктивно, таким чином запобігши економічному колапсу в США на початку 2013 р. Проте темпи відновлення економіки США залишаться низькими з історичної точки зору.

У країнах, що розвиваються, експерти банку виступають за особливу увагу до споживача на тих ринках, де темпи зростання, швидше за все, прискоряться.

Згідно з оновленим прогнозом HSBC ВВП Росії в 2012 р. виросте на 3,4%, а в наступному році темпи зростання знизяться до 2,5% при інфляції на рівні 6,7%.

Читайте також: До 2030 р. країни Азії стануть впливовішими, ніж США і Євросоюз

У звіті наголошується, що у Росії є вибір з двох стратегій стимулювання економічного зростання. Згідно з першою потрібно активізувати внутрішній попит за рахунок бюджетних витрат, швидкого зростання споживчого кредитування і м'якої грошово-кредитної політики. Другий варіант передбачає підвищення конкурентоспроможності російської економіки за рахунок збільшення продуктивності.

"Враховуючи величезний розрив в продуктивності між Росією і країнами "великої сімки", така політика може забезпечити стійке економічне зростання", - говориться у звіті.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top