Госпсуд Києва повернув 230 га земельних ділянок столиці у держвласність

Господарський суд м. Києва визнав недійсними рішення Київської міської ради щодо передачі земельних ділянок природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення у столиці загальною площею понад 230 га. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Господарський суд м. Києва визнав недійсними рішення Київської міської ради щодо передачі земельних ділянок природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення у столиці загальною площею понад 230 га. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Перше рішення стосується ділянки площею 99,74 га, що знаходяться в зоні охоронюваного ландшафту Національного музею архітектури та побуту України (с. Пирогів, Голосіївський район м. Києва). Рішенням Київської міськради від 1 жовтня 2007 р. цю ділянку було передано кооперативу "Житлодар", у тому числі 98,68 га безоплатно, для будівництва житла та 1,05 га в довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території.

Іншу ділянку, площею 130,72 га (у тому числі 105,71 га безоплатно у приватну власність для будівництва житла та 25,01 га у довгострокову оренду для рекреаційних цілей та благоустрою території) було передано кооперативам "Медтехнік" та "Житлосервіс".

Згідно висновку суду, такі рішення були прийняті всупереч вимогам Земельного та Житлового кодексу, законам "Про природно-заповідний фонд України", "Про охорону культурної спадщини".

Нагадаємо, 31 березня ц.р. голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов заявив, що в Києві за період 2007 - першу половину 2010 рр. виділено більше 750 га землі без відповідно оформленої документації на землю. За його словами, мають місце випадки, коли на одному засіданні Київради вносилося "з голосу" і ухвалювалося рішення з роздачі до ста земельних ділянок за одне засідання. Також з 2007 р. - по липень 2010 р. близько 75 га київської землі було виділено безкоштовно фізособам, які в Києві не живуть.

"При цьому черга киян на оформлення землі навіть не зрушила з місця. За злочинною схемою, яка протягом багатьох років діяла в місті, виділені земельні ділянки миттєво кілька разів перепродавалися і в кінцевому підсумку були сконцентровані в руках декількох осіб", - заявив О.Попов.

За його словами, штучно створений механізм розгляду земельних звернень зробив киян заручниками керівництва Київради, оскільки до цього часу деякі звернення на "п'ять" дачних соток нерухомо лежать в Київраді з 2005 р., в той час як окремим мешканцям вдалося оформити кілька га землі в центрі столиці.

"Фактично з початку 2007 р. по липень 2010 р. всі інвестиційно привабливі активи міської громади були продані або роздані за копійки. В результаті таких дій "молодої команди" і керівництва Київради бюджет Києва недоотримав 75 млрд грн", - сказав О.Попов

Також, за його словами, у період з 2007 р. по липень 2010 р. Київська міська рада безкоштовно передала різним юридичним особам у власність 364 га рекреаційних земель заповідника "Жуків острів", і 415 га особливо цінних земель музею "Пирогово" і прилеглих зелених зон заповідника "Конча-Заспа".

Крім того він додав, що згідно з рішеннями Київради в довгострокову оренду з правом забудови різним фірмам були передані 464 га на Жуковому острові і 57 га, які входили до музею «Пирогово» та прилеглі території заповідника Конча-Заспи.

Також за словами голови КМДА, фактично за безцінь або в довгострокову оренду роздані приватним особам 1771 га земель зеленої зони.

"В цілому кияни втратили 34% від загальної площі парків, скверів і лісів. Щоб додати всьому цього вигляд законності Київрада 526 разів змінювала програму розвитку зелених зон Києва, виключаючи з неї ділянки, зайняті зеленими насадженнями, зараз на цих територіях встановлюють будівельні паркани, виривають дерева", - зазначив О.Попов.

Також він додав, що в цей же період ряд малих створених кооперативів безкоштовно отримали у власність понад 360 га резервних земель в житловому масиві Троєщина, передбачених для винесення промислових зон з центру міста.

Нагадаємо, 28 березня О.Попов заявив, що земельні відчуження, вчинені київською владою, досягли 70 млрд грн, а розкрадання зі столичного бюджету склали близько 4 млрд грн. Крім того, за словами О.Попова, на сьогоднішній день не видно ефективність роботи управління з питань протидії корупції при КМДА.

Раніше, 14 січня ц.р. перший заступник директора КП "Київський інститут земельних відносин" (КП КІЗВ) Леонід Новаковський заявив, що вартість київської землі складає 330 млрд грн, а за ринковими цінами земельно-ресурсний потенціал Києва оцінюється майже в 2 трлн грн.

У вересні 2010 р. співавтор чинного Генплану Києва Сергій Дюжев заявляв, що під забудову житлових приміщень і комерційної нерухомості відведена велика частина ділянок, які відповідно до Генплану Києва віднесені до заповідних і зелених земельних ділянок столиці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся