ua en ru

Хорошковський: Росія не погоджується на запропоновану Україною формулу співробітництва з МС

Автор: RBC.UA
Росію не задовольняє запропонована Києвом формула співпраці з Митним союзом (МС) у форматі "3+1". Про це заявив перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський, передає радіо "Свобода".

Росію не задовольняє запропонована Києвом формула співпраці з Митним союзом (МС) у форматі "3+1". Про це заявив перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський, передає радіо "Свобода".

Перший віце-прем'єр зазначив, що під час засідання міждержавної ради Євразійського економічного співтовариства українська делегація на чолі з Президентом України Віктором Януковичем знову запропонувала формулу співробітництва "3+1", яка на сьогодні "не отримала серйозного публічного обговорення".

"Але ми все-таки вважаємо, що така ідея має право на життя і в рамках "3+1" ми готові вести переговори", - зазначив Хорошковський.

Він також визнав, що Україна як країна, яка не є членом МС, в певному сенсі "економічно буде страждати, оскільки ці ринки будуть захищені".

Янукович та інші високопоставлені українські чиновники раніше заявляли, що Україна не має наміру вступати в МС, але хотіла б співпраці з ним в особливому форматі "3+1".

Нагадаємо, Росія пропонує Україні вступити в МС в обмін на надання знижки на газ. Київ вимагає від Москви перегляду газових контрактів з метою зниження вартості російського газу, проте на вступ до МС не згоден, оскільки розраховує на інтеграцію в ЄС. Раніше неофіційні джерела повідомляли, що РФ відмовилася від ідеї членства України в ТЗ і готова обговорювати створення газового консорціуму.

Митний союз Білорусії, Казахстану і Російської Федерації - міждержавний договір про створення єдиного митного простору, підписаний цими трьома країнами. З 1 січня 2012 р. почав функціонувати Єдиний економічний простір (ЄЕП) трьох держав Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану.

Відзначимо, що експерти і оглядачі підозрюють ідеологів МС і ЄЕП у спробах відтворити СРСР. Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що ці організації формуються не для того, що б відродити СРСР. Це, за його словами, інтеграційне об'єднання абсолютно іншого класу.

Додамо, що в минулому році Україна приєдналася до Зони вільної торгівлі (ЗВТ) з країнами СНД. Серед іншого, в тексті договору говориться, що МС залишив за собою право вводити мито при загрозі своєї промисловості. Крім того, Росія встановила ряд мит, які захищають свої найважливіші експортні потужності, що обмежило можливості України в рамках договору. У зв'язку з цим, деякі експерти відзначали, що договір про ЗВТ з СНД був складений під диктовку Москви і не принесе тієї вигоди для України, яку міг би принести.

Як заявляли українські чиновники, договір про ЗВТ з СНД після набрання чинності може дати вітчизняній економіці додаткове зростання на 2% в рік. Також прогнозується, що ЗВТ з СНД дасть Україні зростання ВВП на 2,5%, або на 37,5 млрд грн в цінах 2012 р.