ru ua

Хорошковський очікує зростання ВВП України в 2012 р. на рівні 1%

Автор: RBC.UA
Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2012 р. складе більше 1%, при тому, що в держбюджеті-2012 р. говориться про зростання в 3,9%. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський в інтерв'ю, передає Bloomberg. У 2011 р. зростання ВВП України склало близько 3,7%.

Зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) України в 2012 р. складе більше 1%, при тому, що в держбюджеті-2012 р. говориться про зростання в 3,9%. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський в інтерв'ю, передає Bloomberg. У 2011 р. зростання ВВП України склало близько 3,7%.

Раніше експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) заявляли, що збільшення тарифів на газ в Україні на 20% дозволить уряду забезпечити зростання ВВП майже на 0,3%. "Зекономлені від підвищення тарифів (на газ) для населення кошти можуть бути спрямовані урядом на підвищення рівня життя всіх домогосподарств ... Аналіз показує, що навіть 20%-ве збільшення (тарифів) дозволить уряду забезпечити зростання ВВП майже на 0,3%" , - зазначали вони.

Читайте також: Україні необхідно підвищення тарифів на газ, - експерти МВФ

У свою чергу Хорошковський заявив, що уряд планує залишити тарифи без змін в найближчу зиму. "Тарифи на газ для домогосподарств є єдиною проблемою (для продовження співпраці з МВФ). Уряд планує залишити тарифи незмінними в цю зиму, поки не буде виконано план, який поліпшить ситуацію в комунальному господарстві", - сказав Хорошковський.

Відзначимо, за даними Держстату, зростання ВВП України за II квартал 2012 р. склав 3% у річному вирахуванні, у квартальному - 1,9%.

Читайте також: Подвоєння ВВП в Україні можливе лише через 50-70 років, - експерт

Нещодавно міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings суттєво погіршило прогноз зростання української економіки в 2012-2013 роках. У порівнянні з останнім макроекономічним звітом, оприлюдненим у липні, прогноз темпів зростання реального ВВП України на поточний рік погіршений з 2,4% до 0,5%, а на 2013 рік - з 3,5% до 3%. В агентстві різке погіршення прогнозу поточного року пояснюють спадом економічних показників, які спостерігаються з липня. "Ми прогнозуємо, що українська економіка зросте в 2012 році не більше ніж на 0,5%. Промислове виробництво перебуває в стані застою або зменшується (у річному обчисленні) з II кварталу", - заявив директор аналітичної групи Fitch по суверенних емітентах Чарльз Севіль.

Читайте також: МВФ залишив прогноз щодо ВВП України на рівні 3%, поліпшивши прогноз інфляції в 2012 р. до 6%

До цього Світовий банк знизив прогноз зростання ВВП України в 2012 р. на 0,5 п.п. - З 2,5% до 2%. Експорт України, за прогнозами, залишиться слабким у другій половині 2012 р., економічне зростання буде підтримуватися фіскальними стимулами, обсягом більше 2% ВВП, що було передбачено змінами до бюджету "

Згідно з аналітичним звітом "Ерсте банку", зростання реального ВВП України в III кварталі 2012 р. буде незначним або нульовим. "Падінню реального ВВП сприяли призупинення інвестицій в підготовку до Євро-2012, спад промислового виробництва, високі процентні ставки по кредитах і менший урожай зернових. Спад на ринку металургії та висока вартість кредитів носять найбільш системний характер і будуть спостерігатися протягом наступних декількох місяців", - заявив аналітик "Ерсте Банку" Мар'ян Заблоцький.

У держбюджеті України на 2012 р. закладено зростання ВВП в 3,9%. Прем'єр-міністр України Микола Азаров прогнозував, що зростання ВВП в 2012 г.составіт 5-6%. А нинішній секретар РНБО Андрій Клюєв, перебуваючи на посаді першого віце-прем'єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі заявляв, що уряд ставить перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 2012 р. в 6-8%.