ru ua

Хорошковський: Об'єднання податкової та митної служб поки проблематично

Автор: RBC.UA
Злиття Державної митної служби та Державної податкової служби України на даний момент проблематично. Про це заявив міністр фінансів України Валерій Хорошковський сьогодні під час засідання комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, передає кореспондент РБК-Україна.

Злиття Державної митної служби та Державної податкової служби України на даний момент проблематично. Про це заявив міністр фінансів України Валерій Хорошковський сьогодні під час засідання комітету ВР з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми будемо думати, як вийти з цього становища, але я ще раз хочу сказати, що це процедура не одного дня. Для цього, як мінімум, потрібно об'єднати їх бази даних, а вони знаходяться в абсолютно різних системах. Тобто програма у митній служби - одна, у податковій - інша і у Міністерства фінансів - третя .... До тих пір, поки ми не зробимо підготовчу роботу для того, щоб в рамках реального часу можна було бачити всі три системи, починаючи від ввезення або виробництва товару і до сплати коштів до бюджету, тільки після цього можна говорити про реальний фізичному об'єднанні структур ", - сказав Хорошковський.

Про труднощі з об'єднанням податкової та митниці в департамент Міністерства фінансів Хорошковський заявляв ще на початку лютого ц.р. "Усі, хто має досвід об'єднання підприємств, підтвердять, що це складне завдання. Це можливо, але не зараз. Питання має бути опрацьований, і рішення буде приймати президент", - сказав тоді глава Мінфіну.

У той же час восени минулого року прем'єр-міністр Микола Азаров у відповідь на питання про можливість об'єднання податкової та митної служб, прем'єр відповів: "Поживемо - побачимо, виховувати потрібно митницю, щоб вони добре працювали".

У Кабінеті міністрів про можливе об'єднання двох служб говорили ще влітку минулого року. А в березні 2011 р. віце-прем'єр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко не виключив ліквідації Державної податкової служби України.
"Ті органи, які не будуть реформуватися повинні бути ліквідовані. Скажімо, та ж податкова може бути ліквідована шляхом злиття митної служби і вийти на одну адміністрацію, як це працює в багатьох країнах", - сказав Тігіпко.

На думку народного депутата Сергія Терьохіна, об'єднання митної та податкової служб в єдину структуру дозволить знизити корупцію. За його словами, створення в державі фінансового мега-регулятора на базі митної та податкової служб дозволить вирішити ряд гострих питань з оподаткуванням та митними зборами.

В свою чергу нардеп Ігор Рибаков вважає, що "механічне злиття митної та податкової служб - це політичні ігри заради контролю за всіма фінансовими потоками". "Просте злиття цих структур - без оновлення стратегії і тактики їх роботи - може привести до колапсу в питаннях наповнення держбюджету. І тим більше подібні об'єднання не здатні створити сприятливі умови для розвитку вітчизняного підприємництва та позитивного інвестиційного клімату в країні", - вважає Рибаков.