Хомутиннік: "Ощадбанк" залишиться у державній власності

ВАТ "Державний ощадний банк України" ("Ощадбанк") залишиться у державній власності. Про це заявив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік, повідомляє прес-служба Хомутинніка.

ВАТ "Державний ощадний банк України" ("Ощадбанк") залишиться у державній власності. Про це заявив голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутиннік, повідомляє прес-служба Хомутинніка.

"Ощадбанк" залишатиметься у державній власності, ніяких планів по його приватизації немає ... Це принципова позиція парламенту і уряду. Я переконаний, що уряд ніколи не піде на такий крок, оскільки усвідомлює вагомість "Ощадбанку" як одного з найбільших і найпотужніших державних фінансових інститутів України, і послідовний з посилення його конкурентоспроможності ", - підкреслив він.

Однак, за словами Хомутинніка, заява народного депутата України Станіслава Аржевітіна щодо можливого продажу 49% акцій "Ощадбанку" є його особистою думкою і не відповідає сьогоднішнім реаліям.

Нагадаємо, 22 вересня член парламентського комітету з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики, голова ради Асоціації українських банків (АУБ) Станіслав Аржевітін заявив, що погіршення ситуації у світовій економіці може змусити українську владу вже в першому кварталі 2012 р. предметно обговорювати питання приватизації "Ощадбанку" для наповнення державного бюджету.

У липні глава Фонду держмайна України (ФДМУ) Олександр Рябченко повідомив, що вважає можливим продаж міноритарних пакетів державних банків - "Ощадбанку" та "Укрексімбанку", у тому числі й на фондовій біржі. В "Ощадбанку" тоді заявили, що вважають цю пропозицію недоцільною. "Питання про продаж як частини пакету акцій "Ощадбанку", так і повного пакету періодично виникає впродовж останніх 5-8 років. Це рішення виключно в компетенції уряду, але, безумовно, "Ощадбанк" сьогодні являє собою досить привабливий об'єкт для потенційних інвесторів . У той же час "Ощадбанк" в силу історично сформованих обставин виконує унікальну соціальну функцію. Виходячи з цього, вважаю більш правильним залишити "Ощадбанк" в повній власності держави", - повідомив тоді голова правління "Ощадбанку" Сергій Подрєзов. Він уточнив, що не має відомостей щодо обговорення продажу установи.

Зазначимо, в липні міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло допвипуску облігацій "Ощадбанку" на 200 млн дол довгостроковий рейтинг на рівні "В (exp)". Рейтинг повернення активів встановлено на рівні "RR4".

8 липня "Ощадбанк" дорозмістив облігацій на 200 млн дол на 5 років, наростивши обсяг випущених облігацій до 700 млн дол. Прибутковість встановлена ​​на рівні основного розміщення - в 8,25%. За наявною інформацією, нові облігації були випущені під 100,75% до номіналу.

На початку березня "Ощадбанк" випустив облігації на 500 млн дол на 5 років під 8,25%. "Книга заявок на придбання 5-річних бондів була перепідписана більш ніж 2 рази і склала близько 1,2 млрд дол за участю більше 100 інвесторів", - говорилося в повідомленні. Також повідомлялося, що єврооблігації пройдуть лістинг на Ірландській фондовій біржі.

ВАТ "Ощадбанк" - одне з найбільших фінансово-банківських установ в Україну, з найбільшою мережею - понад 6 тисяч філій. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся