Хокей: Збірна України програла в Данії господарям олімпійського відбору

Національна збірна команда України розпочала свої виступи на фінальному кваліфікаційному олімпійському турнірі.

Данія - Україна- 2:0 (1:0; 1:0; 0:0)
: 1:0. Сторм (Медсен, І. Йенсен, 15:15), 2:0. Грін (Сторм, Медсен, 25:00)

Ще до початку поєдинку проти данців з хокеїстами та тренерами національної збірної зустрівся президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін. Анатолій Іванович побажав нашій команді успіхів у змаганні. Позитивний настрій президента Федерації передався хокеїстам, які провели матч на пристойному рівні.

Обидва тренери не здивували - на матч команди вийшли саме у складах, як і передбачали хокейні фахівці. Єдиною відносною несподіванкою стала поява на лавці запасних нашої команди Вадима Селіверстова.

Що ж до самого матчу, то перший період пройшов у рівній боротьбі. Першу нагоду для взяття воріт втратили українці, коли Андрій Міхнов протягнув шайбу на п'ятачок, але переграти Фредеріка Андерсена у ближньому бою не зумів. Що стосується господарів льоду, то за перші 15 хвилин ігрового часу можна згадати лише влучання шайби у стійку воріт після несподіваного кидка Нікласа Йенсена, а також небезпечний кидок з близької відстані того таки Йенсена.

Здавалося, що перший період так і завершиться нульовою нічиєю. Проте доля посміхнулася господарям льоду. Мортен Мадсен з-за воріт нашої команди намагався проштовхнути шайбу у ближній кут - Напненко виручив, а на добиванні першим виявився Фредерік Сторм. Наш голкіпер шайбу відбив, проте, як засвідчив відеоповтор, вже після того як вона перетнула лінію воріт - 1:0.

Старт другого періоду був за господарями. Команда Пера Бекмана певний час контролювала шайбу і вичікувала на помилку з боку суперника. Абсолютно непотрібне вилучення Артема Бондарєва стало роковим для нашої команди - у першій же масованій атаці данці зусиллями Мортена Гріна подвоїли свою перевагу. Захисники не підстрахували свого голкіпера і капітан господарів льоду з другої спроби заштовхав шайбу у сітку воріт.

Після цього наша команда заволоділа ініціативою. Чудовий момент для взяття воріт мав Максим Квітченко, проте форварду «Донбасу» не вдалося переграти Андерсена. Потім двічі дуже небезпечно кидав у більшості Олександр Побєдоносцев - знову голкіпер команди-суперниці був на висоті. А завершився період для нашої команди на мінорній ноті - Олег Шафаренко за секунду до сирени грубо зіграв проти суперника, а потім ще й штовхнув лайнсмена. У підсумку сьомий номер українців отримав матч-штраф і цілком можливо буде дискваліфікований на наступну гру.

У заключному періоді Пер Бекман обрав виграшну тактику - не дати зіграти супернику. Данці майже не затримувались у нашій зоні, проте й команду Олександра Кулікова до своїх воріт підпускали дуже рідко.

Вартими уваги були лише два моменти. Спочатку Олександр Караульщук отримав вилучення за фізичний контакт з голкіпером, що ледь не спричинило масову бійку, а потім Олександр Торяник своїм пострілом ледь не зігнув поперечину воріт Андерсена.

На фінальний штурм сил у нашої команди вже не вистачило. Тож Україна у рівному матчі поступається Данії і завтра проведе свій другий матч на турнірі проти ще одного невдахи першого туру - команди Білорусі. Чекаємо від наших хокеїстів першої шайби та першої перемоги.