Хокей: Росія обіграла США на чемпіонаті світу

Вигравши два розминочнi матчi на старті чемпіонату світу з загальним рахунком 10:1, збірна Росії підійшла до принципової гри групового етапу проти команди США в бойовому настрої.

Вже на самому початку гри хокеїст четвертої російської ланки Денис Кокарев ледь не відкрив рахунок, але не влучив у порожні ворота. Збірна Росії, підтримана фанатами, накинулася на американців, і ті насилу стримували натиск команди Білялетдінова. А на 6-й хвилині "зоряно-смугасті" все-таки пропустили гол. Захисник Антон Бєлов клацнув від душі, і шайба, зачепивши ключку ЛеБлана, пішла прямо під поперечину - 1:0.

Після цього гра розбилася на фрагменти. То у Росії була перевага, то американці показували зуби (а вони виявилися у "зірково-смугастих" навіть дуже гострими). На 11-й хвилині капітан США Пол Штястни зрівняв рахунок. Як відомо, американці чудово грають на чужому "п'ятачку", ось і цього разу форвард "Колорадо" зумів проткнути Бризгалова в ближньому бою. Незабаром після цього видалення заробив Федір Тютін, і стало тривожно - американці на чемпіонаті світу грають у більшості як боги. Можливо, Білялетдінов говорив про це перед матчем, але здається, Федір Тютін все-таки був не в курсі. Американці реалізували перше ж його видалення - Штястни оформив дубль. Кинув-то капітан збірної США, в принципі, не важко, однак Моос закрив Бризгалову огляд - 2:1.

Погана ситуація виходила, але в такі моменти зазвичай вистрілює Ілля Ковальчук, справжня палочка-виручалочка збірної Росії! На 15-й хвилині гравець "Нью-Джерсі" забив свій 5-й гол на турнірі, чарівно кинувши з кистей - шайба підстрибнула над щитком американського воротаря Бішопа. Період так і завершився з рахунком 2:2.

Друга 20-хвилинка розпочалася зовсім погано. Спочатку 2 хвилини заробив Тютін, а потім Олександр Світов. І росіянам довелося 51 секунду грати 3 на 5, але вони вистояли, однак сил витратили пристойно, тому американцям вдалося знову вийти вперед у рахунку вже в рівних складах. Ханвік поставив Бризгалова в безвихідь за допомогою рикошету.

Зламати збірну Росії цим голом американцям не вдалося. На 31-й хвилині команда забила класичний радянський гол. Петров віддав прихований пас на Мозякіна, і той послав шайбу вперед, до воріт, на Терещенко. Центральний нападник збірної Росії підставив ключку і пробив Бішопа. Все це було зроблено протягом якихось кількох секунд. Американці просто не зрозуміли, що сталося. Комбінація вийшла на диво! Далі підопічні Білялетдінова придушили американців і пару разів пробили в каркас воріт, але ті ніби були заворожені, і рахунок не змінився - 3:3.

У третьому періоді американські хлопці, відчувалося, втомилися. Не було в їх діях колишньої легкості, гостроти. А збірна Росії нагадувала досвідченого боксера, який наносить град ударів по тілу поплившого суперника, готового ось-ось впасти на настил рингу. Шайбою російська команда володіла стільки, скільки володіє м'ячем "Барселона" у своїх найкращих матчах. Бризгалов майже не вступав у гру. Правда, шайба ніяк не йшла в американські ворота, поки її не проштовхнув туди з м'ясом захисник Євген Медведєв! На чужому "п'ятачку" йшла шалена рубка, і хокеїст збірної Росії в штовханині зумів розібратися і пробити Бішопа - 4:3. Гол був забитий на 54-й хвилині, а невдовзі збірна Росії збільшила перевагу в рахунку. Більшість реалізував Радулов. Це Ковальчук прокинув йому шайбу повз американського гравця, і форвард ЦСКА невловимим рухом ключки поставив крапку у драматичному матчі - 5:3.