Хокей: "Динамо" обіграло "Трактор" і завоювало Кубок Гагаріна

"Динамо" обіграло "Трактор" у шостому матчі фінальної серії Кубка Гагаріна і вдруге поспіль стало володарем трофея.

Вигравши у "Динамо" п'ятий матч фіналу, "Трактор" перехопив ініціативу в серії. Челябінцям, як і раніше, було нікуди відступати, однак тепер протистояння перемістилося на рідний для команди лід. До того ж, ФХР все-таки дозволила Валерію Нічушкіну і далі боротися за Кубок Гагаріна, що також було плюсом, як для складу, так і для атмосфери в команді.

Для москвичів значимість шостого поєдинку зросла багаторазово. Якщо плей-офф і регулярний чемпіонат - два різних турніри, то сьомий матч фіналу Кубка Гагаріна і просто фінальна серія відрізняються один від одного ще більше. У сьомому матчі не може бути фаворита, а на перший план виходить не тактика й стратегія, а дрібниці і емоції. Загалом, до останньої зустрічі краще не доводити.

Половина стартового періоду пройшла на повільних швидкостях і дуже обережно. "Динамо" більше володіло шайбою і частіше кидало, але "Трактор" поступово вкотився в гру і почав діяти швидше. Як результат - гості секунд 30 не могли викинути шайбу зі своєї зони. Перша ланка челябінців без особливих зусиль возила "біло-блакитних", змушуючи їх фолити.

Перше ж видалення гостей перетворилося в гол. Максима Якуценю на п'ятаку тримали двоє, але він все-таки примудрився кинути у падінні. Олександр Єрьоменко не очікував. А перед самим свистком від другої шайби "Динамо" врятувала хрестовина.

Другий період став калькою з п'ятого матчу. Ніхто з динамівців ніколи не розповість, що говорить у перерві Олег Знарок, але його слова дуже позитивно діють на команду. По-перше, "біло-блакитні" закинули дві шайби, по-друге, змусили "Трактор" діяти в зручній для себе манері - гра-гойдалки, контратака на контратаку. Індивідуальна майстерність в таких умовах означає набагато менше, ніж у позиційному нападі.

Не можна сказати, що "Трактор" був гірше. Якуценя і Андрій Костинцін протягом п'яти секунд двічі влучали в штангу, вихід один в нуль був у Євгена Кузнєцова і два в одного в Антона Глінкіна з Максимом Карповим - забивайте і повертайтеся до Москви.

Але реалізація челябінців підвела, а "Динамо" вже звично витиснуло кілька голів з однієї десятої моменту. Коли в зоні чотири захисники хокеїста і два атакуючих гравці, при цьому одного з атакуючих відтісняють в кут, а другого тримають втрьох, шайби не закидаються. Однак Марек Квапіл зробив передачу на п'ятак, де Сергій Соін випередив всіх - 1:1.

Коли захисник кидає від синьої лінії вище воріт, голи не забивають. Але Домінік Граняк влучив у светр Олексію Васильченко, шайба зрикошетила і впала за спину Майклу Гарнетту, де її з стрічки добив Дмитро Пестунов - 1:2. Такі голи у "Динамо" мало не на потік поставлені.

У третьому періоді "Трактор" тиснув і був страшний, "Динамо" максимально спростило гру і не поспішало - передачі назад, боротьба у бортів і, звичайно ж, контратаки. І так секунда за секундою, хвилина за хвилиною. Ні кроку в сторону від плану. Тим не менш, одну помилку гості все ж допустили. "Верхова" передача Костиціна дійшла до Петрі Контіоли, який втік від двох захисників і переграв Єрьоменко.

Друга помилка гостей могла повернути їх додому, причому без кубка. Володимир Антипов за 46 секунд до сирени кидав в упор. "Динамо" врятував Єрьоменко.

Овертайм гості почали погано, спочатку пропустивши вихід два до одного Буліса і Кузнєцова, а потім заробили вже звичний штраф за порушення чисельного складу. Але Єрьоменко знову врятував, а захисники відбилися.

Після цього довелося відбиватися вже "Трактору". Кузнєцов заробив перше видалення для челябінців в матчі - відбилися, але пропустили. Євген не використав другий вихід один в нуль, відбір, контратака - фініш. Цветков заштовхав переможну шайбу з п'ятака.

"Динамо" вдруге поспіль виграло Кубок Гагаріна. Виграло заслужено. Перевага "біло-блакитних" не викликала сумнівів в жодному з матчів серії.