ХК "Донбас" здобув першу перемогу в Суперфіналі Континентального кубку

Хокейний клуб "Донбас" здобув перемогу в стартовому матчі Суперфіналу розіграшу Континентального кубка, обігравши чинного володаря трофею - мінську "Юність".

Хокейний клуб "Донбас" здобув перемогу в стартовому матчі Суперфіналу розіграшу Континентального кубка, обігравши чинного володаря трофею - мінську "Юність", пише офіційний сайт донецької команди.
"Донбас" (Україна) - "Юність" (Білорусь) - 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Донбас: Царегородцев. Люткевич - Малевич, Піскунов - Журун - Белухин, Дубровін - Дыдыкин, Кочетков - Варламов - Хульт, Єсіпов - Егин, Васильєв - Татаринов - Гладських, Селезньов - Побєдоносцев, Шафаренко - Матерухін - Доніка.
Юність: Прораб (до 59:46). Шелег - Карєв, Цуріков - Ворошилов - Михайлов, Якимович - Усенко, Тимченко - Берзін - Слиш, Сырей - Башко, Абакунчик - Захаров - Туркін, Парахонко - Клочко, Заделенов - Хафізов - Курилін.
Голи: 1:0. Белухин (Журун, 23:41), 2:0. Журун (Малевич, Белухин, 32:51 - біл.), 2:1. Слиш (Берзіньш, Усенко, 45:33)

Відкинувши у бік заслуги і титули, команди стартували в неймовірному темпі і лише одного разу, зафіксувавши перенаправлення, арбітр зустрічі дав командам маленький перепочинок. У взаємоострих атаках пролетіла чи не половина періоду. Як раз на кінець десятихвилинки Віталій Доніка заробив дві штрафні хвилини, які підопічні Олександра Кулікова провели зібрано, не дозволивши суперникам завдати жодного "пострілу" з більш-менш забійної позиції. Як раз при грі в рівних складах і Євген Царегородцев і Міка Окса без роботи не нудьгували. Обидва кіпера діяли зібрано, а деколи просто красиво, забираючи щайбу пасткою або вдало граючи ключкою. Найбільш реальний шанс для взяття воріт донеччани мали на останній хвилині періоду, коли Олександр Журун не зміг в очній дуелі переграти воротаря суперника.
Донеччани витримали високий темп і в другому періоді, тим часом, мінчани почали не встигати за суперниками. Звідси і оперативний простір для дій, який гравці ХК "Донбас" використали на 4-ій хвилині періоду. Журун вивів у прорив Белухина, який прикривши шайбу корпусом від суперника, з незручного боку кинув у правий від воротаря кут воріт. Ближче до 30-ї хвилини Сирей отримав подвійний малий штраф за нанесену Васильєву травму, проте використати такий тривалий тимчасової запас гри в більшості донеччани не змогли. Однак подальше видалення Костянтина Захарова коштувало мінчанам пропущеної шайби. Белухин і Малевич розіграли комбінацію на синій лінії, а Журун вдало підправив шайбу у ворота, перебуваючи на самоті на п'ятачку перед воротами суперника.
Відчувши близькість поразки, білоруси вийшли на третій період максимально сконцентрованими і змогли скоротити відставання завдяки численній перевазі. Точніше, у той час, як Доніка залишав лавку штрафників, гольова атака суперників донеччан підходила до завершальної стадії. Слиш з партнерами по команді виграли "п'ятак" перед воротами "Донбасу", повернувши грі інтригу. Кінцівку матчу мінчани провели потужно, перетворивши її на нервову для червоно-чорних, але рахунок до останніх секундах матчу не змінився.