ua en ru

Херсонес став частиною всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Автор: RBC.UA
Сьогодні під час засідання 37-ї сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі більшістю голосів "Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора" внесений до списку всесвітньої спадщини. 

Сьогодні під час засідання 37-ї сесії комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі більшістю голосів "Стародавнє місто Херсонес Таврійський і його хора" внесений до списку всесвітньої спадщини. Про це повідомив міністр культури Леонід Новохатько, передає прес-служба відомства.

"Тепер до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять сім українських культурно-архітектурних та природних об'єктів", - зазначив Новохатько.

За його словами, пам'ятник складається з кількох заповідних ділянок, це частина античного Херсонеського городища і його сільськогосподарської округи - хори. "Херсонеське городище є єдиним в Північному Причорномор'ї цілісно збереженим зразком античного міста, що існувало з V ст. До н.е. по XIV ст. Н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд", - розповів Новохатько .

При цьому він зазначає, що хори є унікальними фрагментами ділянок сільськогосподарських околиць стародавнього міста. Вони є єдиним подібним прикладом у Європі, який дає можливість зрозуміти систему організації господарської діяльності та розподілу території між громадянами античного міста.

Нагадаємо, що позавчора унікальні українські дерев'яні церкви Карпатського регіону були внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Повна назва об'єкта - "Дерев'яні церкви Карпатського регіону в Польщі та Україні" До переліку увійшло 16 церков: по 8 від України та Польщі.

Таким чином, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять тепер вже сім українських культурно-архітектурних та природних об'єктів. Крім Херсонеса і дерев'яних церков до списку також входять Собор Святої Софії, Києво-Печерська Лавра та прилеглі монастирські споруди, ансамбль історичного центру Львова, Букові праліси Карпат, Геодезична дуга Струве та Резиденція Буковинських та Далматинськіх митрополитів, нині Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Всесвітньою спадщиною прийнято вважати природні або створені людиною об'єкти, пріоритетними завданнями по відношенню до яких є їх збереження та популяризація в силу особливої ​​культурної, історичної або екологічної значимості.

Статус об'єкта Світової спадщини є додатковою гарантією збереження і цілісності унікальних природних комплексів, підвищує престиж територій і керуючих ними установ, сприяє популяризації включених до списку об'єктів, забезпечує пріоритетність у залученні фінансових коштів для підтримки об'єктів всесвітньої культурної і природної спадщини, в першу чергу, з Фонду всесвітньої спадщини, сприяє організації моніторингу і контролю за станом збереження природних об'єктів.

Держави, на території яких розташовані об'єкти Світової спадщини, беруть на себе зобов'язання щодо їх збереження.