Херман ван Ромпей оголосив про завершення політичної кар'єри в 2014 р

Президент Європейської ради Херман ван Ромпей оголосив про відхід у відставку і завершення політичної кар'єри в кінці 2014 р.

Президент Європейської ради Херман ван Ромпей (на фото) оголосив про відхід у відставку і завершення політичної кар'єри в кінці 2014 р. Про це політик повідомив в інтерв'ю голландському телеканалу VRT.

"У 2014 р. моя політична кар'єра завершиться. Але в нашій сім'ї є й інші політики. Отже ті, хто хоче проголосувати за ван Ромпея, можуть це зробити", - сказав ван Ромпей. Зазначимо, що голові Європейської ради в даний час 65 років. Кажучи про політиків з прізвищем ван Ромпей, чиновник натякав на свого сина Петера, молодшого брата Еріка і сестру Тіну, які активно беруть участь в бельгійському політичному житті.

Читайте також: Ештон не планує знову балотуватися на посаду голови зовнішньополітичного відомства ЄС

Посада президента Європейської ради була створена в 2009 р. за Лісабонським договором. Ван Ромпей обіймав цю посаду з моменту створення. Формально його повноваження закінчуються в листопаді 2014 р.

Херман ван Ромпей - бельгійський політик, він народився у 1947 р. Закінчив університет у Льовені. Політична кар'єра ван Ромпея пов'язана з партією Християнських демократів і фламандців, в якій він є членом з 1975 р. Він був головою партії в 1988-1993 рр., членом Сенату в 1988-1993 рр.

Читайте також: Криза покидає економічний і соціальний простір Європи, - Ромпей

Неодноразово займав урядові посади, особливо плідною вважається його діяльність на посаді віце-прем'єра і міністра бюджету в 1993-1999 рр. У 2007-2008 рр. був головою Палати депутатів Бельгії.

В умовах гострої внутрішньополітичної кризи 28 грудня 2008 р. король Бельгії запропонував ван Ромпею сформувати новий Кабінет міністрів. 30 грудня Ван Ромпей представив склад нового уряду Бельгії, після чого покинув посаду голови Палати представників. Склад Кабінету практично не відрізнявся від колишнього уряду Іва Летерма. Уряд Ромпея отримав вотум довіри з боку Палати депутатів Бельгії 2 січня 2009 р.

Читайте також: Вирішення проблеми виборчого правосуддя дозволить Україні в листопаді підписати УА, - Ромпей

19 листопада 2009 р. в ході неформального саміту ЄС в Брюсселі обраний першим постійним головою Європейської ради.
Нагадаємо, 16 березня про своє небажання балотуватися на другий термін заявила Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон. Термін її повноважень також закінчується на початок листопада 2014 р. "Є люди, які можуть робити речі, які я, очевидно, зробити не могла б. Отже, було б добре передати цю посаду", - сказала комісар.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top