Харківська облрада висловила недовіру губернатору А.Авакову

Харківська облрада на позачерговій сесії висловила недовіру губернатору Арсену Авакову. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Харківська облрада на позачерговій сесії висловила недовіру губернатору Арсену Авакову. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Своє рішення депутати, більшість з яких в облраді представляють Партію регіонів, мотивували незадовільною роботою голови облдержадміністрації щодо культурного та соціально-економічного розвитку регіону. "За" проголосували 105 депутатів, один утримався, проти - нікого. Сам А.Аваков на сесії не був присутній.

У прес-службі обласної адміністрації рішення облради назвали незаконним, прийнятим з порушенням регламенту, оскільки депутати не заслуховували звіту А.Авакова про роботу, голосували картками, а не бюлетенями, саме голосування не було таємним.

Харківська облдержадміністрація назвала рішення облради про недовіру Арсену Авакову політичним замовленням. Рішення про недовіру в Харківській ОДА називають сфабрикованим, незаконним і проголосованим спонтанно. Про це йдеться в офіційній заяві Харківської ОДА.

"Голова обласної державної адміністрації, згідно закону, звітує про виконану роботу раз на рік і лише за підсумками звіту передбачено ухвалення рішення про недовіру або довіру голові обласної адміністрації. Звіта ОДА цього року не було, більш того питання про звіт не було включене заздалегідь в порядок денний сесії, в питання про вираз недовіри був внесений "з голосу" під час пленарного засідання", - йдеться в заяві.

Визнання роботи А.Авакова незадовільною обласна адміністрація називає необгрунтованим звинуваченням і політичним замовленням. Рішення сесії в ОДА не визнають і збираються оскаржити його в суді. 

Раніше суд відмовив губернатору Харківської обл. А.Авакову у розгляді позову проти міськради за незаконну агітацію на користь лідера Партії регіонів Віктора Януковича. Відмова у розгляді справи Дзержинський райсуд Харкова мотивував тим, що позов повинен був бути поданий не пізніше 00:00 дня, що передує дню голосування, тобто суботи, 16 січня 2010 р. А.Аваков має намір подавати апеляцію до Апеляційного суду.

Голова Харківської обласної державної адміністрації А.Аваков у своєму позові вимагав визнати протиправною діяльність міськради, який не вжив заходів щодо зняття розміщеної у Харкові передвиборної агітації кандидата на пост Президента України В.Януковича.

У той же час, харківський губернатор А.Аваков планує створити свій блок, який буде брати участь у місцевих виборах. За словами губернатора, до "Блоку Арсена Авакова" увійдуть ключові представники його нинішньої команди, незалежно від їхніх політичних поглядів. "Починаючи лідерами, які виробляють в тваринництві позитивні результати, - це лідери промисловості, громадські діячі, ті, кому я вірю. Це той критерій, який я хочу запропонувати людям", - сказав А.Аваков.

 Нагадаємо, недовіру А.Авакову обласна рада вже висловлювала у 2006 р. Це рішення голова обласної адміністрації пізніше оскаржив у суді. Навесні 2009 р. депутати також хотіли висловити недовіру А.Авакову, але в результаті прийняли його звіт про роботу.

А.Аваков був призначений головою Харківської обласної державної адміністрації указом Президента України 4 лютого 2005 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся