Хамовнічеський суд Москви засудив М.Ходорковського до 14 років позбавлення волі

Хамовнічеський суд Москви за підсумками розгляду другої кримінальної справи засудив екс-главу НК "ЮКОС" Михайла Ходорковського до 14 років позбавлення волі (за сукупністю двох вироків).

Хамовнічеський суд Москви за підсумками розгляду другої кримінальної справи засудив екс-главу НК "ЮКОС" Михайла Ходорковського до 14 років позбавлення волі (за сукупністю двох вироків), передає РБК.

По другій кримінальній справі М.Ходороковскій засуджений до 13,5 років позбавлення волі. Екс-главі МФО "МЕНАТЕП" Платону Лебедєву висунуть такий же вирок - 14 років позбавлення волі (за сукупністю двох вироків). Також суд визнав, що виправлення П.Лебедєва і М.Ходорковського можливе тільки в умовах ізоляції від суспільства, і суд не знаходить підстав для застосування для них умовного покарання.

Раніше голова Хамовнічеського суду Віктор Данилкін порахував свідчення М.Ходорковського визнанням провини.

Відповідно до обвинувального вердикту В.Данілкіна, свідчення М.Ходорковського про його невинність спростовуються його ж свідченнями: екс-глава «ЮКОС» визнав, що особисто контролював всю роботу корпорації. Суд же встановив, що «ЮКОС» керувало організоване угрупування. Суддя зробив висновок, що М.Ходорковський зізнався, ніби керував роботою злочинного угруповання.

Вердикт судді сьогодні зустріли дружним сміхом глядачів засідання, журналістів і самих обвинувачених. Публіка також відреагувала на звинувачення на адресу бізнесменів про злочинне використання англійської мови. За словами судді, акціонери були позбавлені можливості стежити за роботою, звітністю та результатами діяльності компанії «ЮКОС», так як матеріали публікувалися тільки англійською мовою. Тим часом варто відзначити, що жодного позову на адресу «ЮКОС» від акціонерів корпорації не надходило.

Також підприємців звинуватили у введенні аудиторів в оману за допомогою ведення подвійної бухгалтерії. Нарешті, бурю емоцій викликала заява про неспроможність свідчень екс-прем'єр-міністра Росії Михайла Касьянова, який раніше заявив про політичне підґрунтя справи, зазначив, що бізнесмени не могли вкрасти ту кількість нафти, яку їм ставиться в провину, а тому всі звинувачення на їхню адресу надумані. Очікується, що закінчення читання обвинувального вироку може бути закінчено вже сьогодні. Оголошення вердикту проходить у відкритому режимі.

Нагадаємо, 27 грудня Хамовнічеський суд Москви визнав екс-голову НК "Юкос" М.Ходорковського і колишнього керівника МФО "Менатеп" П.Лебедєва винними в розкраданні нафти.

Відзначимо, оголошення рішення суду було призначено на 15 грудня, проте в той день стало відомо про перенесення засідання. Це викликало гостру дискусію серед журналістів. Деякі ЗМІ стверджували, що суддя просто не встиг підготувати рішення по справі.

За даними слідства, М.Ходорковський і П.Лебедєв вчинили злочини, передбачені п. "а", "б" ч. 3 ст. 160, ч. 3 ст. 174, ч. 4 ст. 160 і ч. 4 ст.174-1 Кримінального кодексу РФ (розкрадання чужого майна, довіреного винному, з використанням свого службового положення організованою групою у великому і особливо великому розмірах; здійснення з використанням свого службового положення організованою групою у великому розмірі фінансових операцій та інших угод з грошовими коштами та іншим майном, придбаним свідомо незаконним шляхом, а також використання їх для здійснення підприємницької та іншої економічної діяльності).

За версією слідства, обвинувачені у складі організованої групи з основними акціонерами ВАТ "НК "Юкос" та іншими особами в період до 12 червня 1998 р. викрали акції дочірніх товариств ВАТ "Східна нафтова компанія" на суму 3,6 млрд руб.

Крім того, в 1998-2000 рр. були легалізовані викрадені на цю ж суму акції дочірніх товариств ВАТ "Східна нафтова компанія". Також, за версією слідства, в 1998-2003 рр. вони скоїли розкрадання шляхом привласнення нафти дочірніх акціонерних товариств ВАТ "НК "ЮКОС", ВАТ "Самаранефтегаз", ВАТ "Юганскнефтегаз" і ВАТ "Томскнефть" ВНК на суму більше 892,4 млрд руб. і легалізацію частини цих коштів в 1998-2004 рр. у розмірі 487,4 млрд руб. і 7,5 млрд дол.

У травні 2005 р. М.Ходорковський і П.Лебедєв були визнані винними за шістьма статтями Кримінального кодексу РФ і засуджені до дев'яти років позбавлення волі. Пізніше термін покарання був скорочений до восьми років. У 2006 р. у відношенні них було порушено другу кримінальну справу. Процес проходить в м. Москві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся