Х.Клінтон: Азіатські держави повинні ввести санкції проти КНДР у відповідь на загрозу "фізичної відповіді"
Держсекретар США Хіларі Клінтон закликала азіатські держави ввести суворі санкції проти Північної Кореї, уряд якої відреагував загрозою "фізичного відповіді" на плани Вашингтона провести спільні військові навчання з Південною Кореєю, передає Reuters.
Виступаючи в Ханої на найбільшій конференції міжурядової організації країн Південно-Східної Азії, Клінтон також закликала сусідів М'янми наполягати на демократичних перетвореннях в цій країні і сказала, що Азія повинна приєднатися до світової спільноти в прагненні дати "чіткий сигнал" Ірану про необхідність згортання його ядерної програми .
"Один зі способів виміряти силу співтовариства країн - це подивитися на те, як воно реагує на погрози щодо своїх учасників, сусідів і всього регіону", - сказала Х.Клінтон на форумі Асоціації держав Південно-Східної Азії АСЕАН, до якої входять Китай, Японія, Росія, а також США, ЄС і Канада.
Нагадаємо, в середу 21 липня ц.р. Х.Клінтон повідомила про нові санкції США відносно Північної Кореї.
У свою чергу високопоставлений північнокорейський дипломат сказав, що за санкціями і планами спільних навчань США і Південної Кореї послідує "фізична відповідь".
"Ми дамо фізичну відповідь на військові кроки США", - сказав журналістам член пхеньянської делегації на форумі Рі Тан Ір. Він зазначив, що військові навчання порушують суверенітет Північної Кореї.
Тим часом Японія втрутилася в конфлікт, оголосивши про плани послати чотирьох офіцерів військово-морських сил на навчання, які США і Південна Корея проведуть неподалік від західного узбережжя Корейського півострова. Офіцери відправляться на навчання в якості спостерігачів на борту американського авіаносця "Джордж Вашингтон". Таке рішення було ухвалене у відповідь на запрошення Вашингтона і Сеула.
Відзначимо, візит Х.Клінтон у Ханой є частиною зусиль адміністрації Президента Барака Обами щодо зміцнення взаємодії США з азіатськими країнами.
Клінтон сказала, що повернеться до В'єтнаму в листопаді на черговий регіональний саміт, а Барак Обама має намір в найближчі місяці запросити лідерів АСЕАН до Вашингтона.
Нагадаємо, формально Північна і Південна Корея продовжують перебувати у стані війни, оскільки військові дії, які тривали з перемінним успіхом три роки, закінчилися в 1953 р. перемир'ям, а власне мирний договір так і не був підписаний.
У Південній Кореї, як і раніше розміщений багатотисячний військовий контингент США.
Також нагадаємо, що на найближчу неділю 25 липня ц.р. заплановано проведення спільних військових навчань. Ці навчання вирішено було провести у відповідь на північнокорейську торпедну атаку в Жовтому морі, в результаті якої був потоплений корвет "Чхонан" і загинули 46 моряків Південної Кореї.
Перший етап навчань розпочнеться 25 липня в Японському морі і триватиме 4 дні. У ньому візьме участь атомний авіаносець Джордж Вашингтон і 20 інших кораблів і підводних човнів ВМС США, а також 100 літаків і 8 тис. військовослужбовців. Другий етап навчань пройде в Жовтому морі.
Китай, який заперечує проти будь-якої іноземної військової присутності в Жовтому морі, вже поспішив назвати ці навчання "брязканням зброєю".