ua en ru

Гризлов: Без України Євразійський союз буде неповним

Автор: RBC.UA
Без України Євразійський союз буде неповним. Про це заявив у п'ятницю, 11 листопада, голова Вищої ради "Єдиної Росії", голова Державної Думи Борис Гризлов під час зустрічі з учасниками міжнародного дискусійного клубу Валдай, повідомляє прес-служба партії.

Без України Євразійський союз буде неповним. Про це заявив у п'ятницю, 11 листопада, голова Вищої ради "Єдиної Росії", голова Державної Думи Борис Гризлов під час зустрічі з учасниками міжнародного дискусійного клубу Валдай, повідомляє прес-служба партії.

Відповідаючи на запитання про можливість України увійти до Євросоюзу, Борис Гризлов заявив, що "Україна як суверенна держава буде приймати рішення про вектор інтеграції, виходячи з інтересів своїх громадян".

"Тим часом, офіційний Київ підписав документи, що стосуються зони вільної торгівлі, бере участь в інтеграційних процесах з країнами СНД. У нас тісні економічні зв'язки, багато спільних проектів. Наприклад, виробництво літаків "Ан". Ми хочемо бачити Україну в майбутньому Євразійському союзі і вважаємо, що без неї він буде неповним", - сказав Гризлов.

Крім того, він зазначив, що "сьогодні настав час для більш глибокої інтеграції на пострадянському просторі". "У нас вже працює цілий ряд міжнародних інтеграційних утворень: СНД, ОДКБ, ЄврАзЕС, союзна держава Росії та Білорусі, Митний союз та інші. Але пора створювати організацію, де на умовах рівноправності будуть враховуватися економічні, соціальні інтереси країн, які увійдуть до цього об'єднання. У своїй роботі ми, безумовно, будемо спиратися на досвід Європейського союзу, постараємося врахувати його позитивний досвід", - підкреслив Гризлов.

За його словами, створюючи Євразійський союз, "ми перебуваємо в сприятливих умовах": "Нас пов'язує можливість розмовляти однією мовою, представники різних конфесій (в основному це стосується християн і мусульман) історично проживають на одній території в дружбі і розумінні".

Гризлов додав, що у "Єдиної Росії" збудовані конструктивні відносини з багатьма партіями країн СНД. Це і Нур Отан в Казахстані, і Партія регіонів в Україні. "Ми будемо використовувати ці контакти для вироблення єдиних підходів до процесу інтеграції. Зокрема, опрацювати питання створення євразійського парламенту, куди депутати будуть обиратися безпосередньо", - повідомив він

Зазначимо, в жовтні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін сказав, що Євразійський економічний союз з'явиться не раніше 2015р. При цьому декларацію про створення Євразійського союзу передбачається підписати вже в грудні 2011р. Раніше вважалося, що ця декларація буде підписана в 2012р.

Нагадаємо, на початку жовтня 2011р. Путін написав статтю, в якій виклав свою ідею Євразійського союзу - міждержавного утворення, в яку повинен перерости Митний союз РФ, Білорусії і Казахстану. За задумом прем'єра, новий союз стане "зв'язкою" між Європою і динамічним Азіатсько-Тихоокеанським регіоном (АТР).

Проте спостерігачі розцінили концепцію Путіна як спробу відродити СРСР. Сам російський прем'єр відкидає такі припущення: за його словами, мова не йде про плани створення нового Радянського Союзу. Він пояснив, що має на увазі повноцінний економічний союз з більш тісної координацією економічної та валютної політики.

Нагадаємо, 19 вересня Президент України Віктор Янукович заявив, що питання вступу до Митного союзу перед Україною не стоїть. Місяцем пізніше Янукович сказав, що Україна і Росія шукають форми співпраці в рамках Митного союзу.

Митний союз Білорусії, Казахстану і Російської Федерації-міждержавний договір про створення єдиного митного простору, підписаний цими трьома країнами.

Зазначимо, 9 листопада уряд України передало договір про ЗВТ з СНД на ратифікацію ВР.