Грузія просить Європейський суд з прав людини вжити заходів щодо РФ

Середа 18 листопада 2009 09:06
Автор: RBC.UA
Грузія звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням вжити заходів у зв'язку з порушенням прав людини з боку РФ в зонах конфлікту, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції Грузії.

Грузія звернулася до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) з проханням вжити заходів у зв'язку з порушенням прав людини з боку РФ в зонах конфлікту, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції Грузії.

"Особлива увага приділена затриманню чотирьох підлітків. У листі, направленому до Страсбурга, вказано, що подібні факти створюють небезпеку для життя і здоров'я особам, що проживають поблизу від окупованих територій", - йдеться в повідомленні.

"Виходячи з цього, уряд Грузії звернувся з проханням до Європейського суду в контексті покладених зобов'язань від 12 серпня 2008 р. зажадати від Російської Федерації припинити масові порушення прав людини і негайно звільнити незаконно затриманих чотирьох неповнолітніх", - йдеться в повідомленні Мін"юсту.

У позові уряд Грузії звернув увагу на той факт, що "російські прикордонники часто порушують права осіб, що живуть поблизу від окупованих територій, висуваючи їм звинувачення в незаконному перетині кордону". Зокрема, за цими звинуваченнями було затримано 21 громадянина Грузії.

Що стосується затриманих підлітків, то нагадаємо, що четверо молодих людей - Георгій Ромелашвілі (1995 р.р.), Олександр Сабадзе (1995 р.р.), Віктор Бучукурі (1993 р.р.) і Льован Хміадашвілі (1992 р.р.) були затримані 4 листопада ц.р. За повідомленням південноосетинської сторони, у них були вилучені гранати та вибухові речовини.

У свою чергу, влада Грузії звинувачує де-факто владу Південної Осетії у викраденні неповнолітніх. На початку листопада ц.р. президент Грузії Михайло Саакашвілі, коментуючи затримання де-факто правоохоронними органами Південної Осетії чотирьох підлітків, жителів села Тірдзнісі (Східна Грузія), заявив, що чекає продовження таких провокацій. «Я закликаю бути максимально обережними. Ми повинні підсилити заходи оборони і безпеки", - сказав Саакашвілі.

"Мова йде про нещадного, зухвалого, безсовісного ворога, який обдурює. Але ми нашу правду поступово просуваємо вперед", - відзначив президент. За його словами, уряд Грузії займається вирішенням вказаної проблеми.

Нагадаємо, останній раз Грузія зверталася в ЄСПЛ в лютому ц.р. Як було сказано в повідомленні МЗС Грузії, "заявка стосується грубого та масового порушення гарантованих Європейською конвенцією та її статутами прав людини та основних свобод, які мали місце під час здійснення Росією проти Грузії агресії та згодом процесу окупації суверенної території".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся