ua en ru

Група "СЄПЕК" купує в "Лукойла" 99,6% акцій Одеського НПЗ

Автор: RBC.UA
Група "СЄПЕК" і ВАТ "НК "Лукойл" підписали угоду про купівлю-продаж ПАТ "Лукойл - Одеський НПЗ". Про це повідомляє прес-служба "СЄПЕК". У результаті угоди "СЄПЕК" придбає 99,6% акцій Одеського нафтопереробного заводу. Очікується, що операція буде закрита до 1 червня 2013 р., після виконання сторонами низки попередніх умов.

Група "СЄПЕК" і ВАТ "НК "Лукойл" підписали угоду про купівлю-продаж ПАТ "Лукойл - Одеський НПЗ". Про це повідомляє прес-служба "СЄПЕК". У результаті угоди "СЄПЕК" придбає 99,6% акцій Одеського нафтопереробного заводу. Очікується, що операція буде закрита до 1 червня 2013 р., після виконання сторонами низки попередніх умов.

Читайте також: Запуск Одеського НПЗ в березні 2013 р. малоймовірний, - експерт

Одеський НПЗ був придбаний НК "Лукойл" у 1999 р. Сумарна потужність заводу складає 2,8 млн тонн нафти на рік. Проведена нафтовою компанією реконструкція дозволила налагодити на підприємстві випуск бензинів і дизельного палива, які відповідають європейським стандартам.

"Лукойл" ухвалив рішення про продаж Одеського НПЗ у рамках затвердженого плану реструктуризації зарубіжних нафтопереробних активів", - повідомили у прес-службі НК "Лукойл". Суму угоди в компанії не розкривають. Як повідомляло раніше джерело в українському уряді, обсяг операції оцінюється в суму від 100 млн до 200 млн дол.

На даний час завод зупинений. Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький раніше повідомляв, що Одеський НПЗ планується запустити в березні 2013 р.

Читайте також: "Карпатнафтохім", нафтопереробні і феросплавні заводи запрацюють до кінця року, - Бойко

Зазначимо, що Одеський НПЗ був зупинений в жовтні 2010 р. через рішення "Укртранснафти" змінити маршрут поставок нафти по трубопроводах. У лютому 2013 р. "Укртранснафта" запропонувала використовувати морський нафтовий термінал "Південний" для поставок сировини на Одеський нафтопереробний завод.

Нагадаємо, у 2005-2008 рр. "Лукойл" провів перший етап модернізації підприємства, проте повністю завершити проект розвитку НПЗ не зміг, у зв'язку з чим ефективність переробки нафти залишається вкрай низькою, що робить одеську продукцію неконкурентоспроможною на українському ринку.

"Лукойл" зупинив роботу Одеського НПЗ на плановий ремонт у жовтні 2010 р. - на кілька місяців раніше наміченого терміну. Компанія пояснювала своє рішення низькою рентабельністю і несприятливою кон'юнктурою українського ринку. Завод досі не введений в експлуатацію після зупинки. При цьому влада України неодноразово заявляла про зацікавленість у роботі заводу і висловлювала намір допомогти НК "Лукойл" із запуском Одеського НПЗ.

Читайте також: Курченко планує створити новий холдинг замість "Газу України" в рамках реструктуризації бізнесу

У ході пошуку рішень щодо подальшого використання Одеського НПЗ представники "Лукойлу" спочатку не виключали продажу заводу, а пізніше - створення спільного підприємства з українськими бізнесменами для давальницької переробки в Одесі.

Склад українських представників даного СП поки невідомий, як і невідомий їхній внесок у роботу даного проекту. Наприкінці січня 2013 р. президент "Лукойлу" Вагіт Алекперов повідомив, що компанія веде переговори з українським урядом, щоб зняти технічні перешкоди для запуску Одеського НПЗ.

Раніше повідомлялося, що "Укртранснафта" готова забезпечити нафтою ПАТ "Одеський НПЗ" через чорноморські порти України, зокрема через морський нафтовий термінал "Південний" (Одеська обл.).

Читайте також: "СЄПЕК" об'єднає енергетичні активи Курченка

Група "CЄПЕК" (Східно-європейська паливно-енергетична компанія, входить до складу компанії "Газ Україна 2009") об'єднує енергетичні активи підприємця Сергія Курченка. Сьогодні до неї входять структури, які здійснюють реалізацію скрапленого газу, нафтопродуктів, природного газу, мережі АЗС та АГНКС та інші профільні активи в Україні та ряді інших країн.

"СЄПЕК" створюється як велика багатопрофільна енергетична компанії, яка буде вести виробничу, торговельну та інвестиційну діяльність на території України, Росії, Білорусі, Казахстану, а також країн Центральної Європи.