ua en ru

Group DF готова заплатити за ВАТ "Міндобрива" 1,4 млрд дол

Автор: RBC.UA
Бізнесмен Дмитро Фірташ вперше офіційно підтвердив свій інтерес до російського заводу "Міндобрива" у Воронезькій області. Його Group DF готова заплатити за актив 1,4 млрд дол, щ перевищує офіційно оголошене пропозицію "Єврохіму", пише газета РБК daily.

Бізнесмен Дмитро Фірташ вперше офіційно підтвердив свій інтерес до російського заводу "Міндобрива" у Воронезькій області. Його Group DF готова заплатити за актив 1,4 млрд дол, щ перевищує офіційно оголошене пропозицію "Єврохіму", пише газета РБК daily.

У холдингової компанії Group DF, що представляє інтереси Фірташа, офіційно підтвердили, що група бере участь у тендері на придбання російського підприємства "Міндобрива" в Росоші. Group DF є єдиною українською компанією, яка бере участь у тендері, пояснили в холдингу.

Однак вже кілька великих російських підприємств заявили про бажання придбати Россошанський завод. Про готовність викупити холдингову компанію Yaibera, що володіє контрольним пакетом "Міндобрив" (майже 80% акцій), в кінці квітня оголосив "Єврохім".

Керівництво "Єврохіму" оцінило "Міндобрива" в 1,3 млрд дол., відповідно, частку Yaibera - приблизно в 1 млрд дол. У квітні з аналогічною пропозицією виступила група "Акрон".

Крім того, "Акрон" запропонував компанії "Яра" - одному з акціонерів Yaibera - у якості "бонусу" врегулювати суперечку щодо їх спільного підприємства "Нордік Укр Холдинг".

Ціна, яку пропонує за Россошанський завод український претендент, перевищує пропозицію "Єврохіму" і, ймовірно, "Акрона". "Стартова ціна операції оцінювалася в 1 млрд дол. Але на даний момент Group DF вже підтвердила свою заявку на рівні 1,4 млрд дол.", - заявив представник Фірташа.

Офіційно тендер на продаж "Міндобрив" оголошено не було. Однак представники компанії визнавали, що питання про продаж може бути винесено на порядок річних загальних зборів акціонерів, яке відбулося 27 травня. У "Міндобрива" підсумки зборів акціонерів не коментують, проте ніяких заяв, обов'язкових у разі прийняття ключового для компанії рішення, також зроблено не було.

На відміну від російських конкурентів для Фірташа придбання заводу з виробництва азотних добрив у Воронезькій області має ще одну істотну перевагу. ". Це величезний завод хорошої якості, його перевагою для нас є те, що він знаходиться всього в 100 км від українського кордону і має газ по 80 дол.", - відзначив бізнесмен. Вартість газу - сировини для виробництва азотних добрив - є болючою темою і для російських, і тим більше для українських виробників.

Хоча в кінці квітня Фірташ оголосив, що домовився про постачання середньозіатського газу українським хімічним підприємствам і виключив зі схеми постачань "Газпром".

Нагадаємо, що Group DF - приватна міжнародна група компаній, інтереси і активи якої зосереджені в таких областях, як енергетика, хімічна промисловість, енергетична інфраструктура і нерухомість.

11 березня ц.р. власник Group DF Дмитро Фірташ заявив, що має намір поставляти на внутрішній ринок України добрива за ціною на 20-25% нижче ринкових.

Фірташ зазначив, що така співпраця бізнесу і держави створює додаткові конкурентні переваги для України відразу в двох сегментах міжнародного бізнесу - на ринках сільськогосподарської продукції та азотних добрив.

Крім того, на початку березня ц.р. голова ради директорів групи компаній Group DF Дмитро Фірташ придбав ВАТ "Азот" (Черкаси), що належить власнику бізнес-групи DCH Олександру Ярославському. Таким чином, на сьогоднішній день сукупні потужності, керованих Фірташем виробників азотних добрив, складають 2,44% світових потужностей. Зокрема, частина підприємтсв перебуває в Україні - 2,28% світових потужностей.

Фірташ - український підприємець, мільярдер, власник холдингу Group DF з 2007 р., співвласник (45% акцій) газового трейдера "РосУкрЕнерго" з 2004 р. Серед компаній, які контролює Group DF, - OSTCHEM Holding, EMFESZ, Centragas. У Фірташа є активи в хімічній галузі і енергетичній інфраструктурі, він володіє компаніями в РФ, Угорщини, Австрії, Швейцарії, Німеччини, Італії. За повідомленнями ЗМІ, Фірташ також має відношення до українських телеканалів К1, К2, "Мегаспорт" і баскетбольному клубу "Київ".

Зазначимо, що великий хімкомбінат Росії ВАТ "Міндобрива" випускає аміак (у 2010 р. - 1,05 млн т), аміачну селітру (525,3 тис т)., Нітроамофоска (1,1 млн т) і азотну кислоту (768,2 тис. т). Його співвласниками є підприємець Олександр Ровт і, за неофіційними даними, Микола Ольшанський. 30% належать норвезькій Yara International.