ru ua

Грищенко: Україна продовжить переговори щодо Угоди про асоціацію з ЄС

Автор: RBC.UA
Переговори про підписання Угоди про асоціацію України з ЄС продовжуються, і будуть відбуватися у встановлені сроки на всіх рівнях, включаючи найвищий. Про це повідомив міністр закордонних справ України Константин Грищенко.

Переговори про підписання Угоди про асоціацію України з ЄС продовжуються, і будуть відбуватися у встановлені сроки на всіх рівнях, включаючи найвищий. Про це повідомив в ефірі програми "Велика політика с Євгеном Кисельовим" на телеканалі "Інтер" міністр закордонних справ України Константин Грищенко.

"Переговори (про підписання Угоди про асоціацію України з ЄС) продовжуються, і ми досягли дуже серйозного прогресу. Очевидно, що Угода про асоціацію не є подарунком для України... Ця угода потрібна також ЄС, це усвідомлюють всі європейські політики. Всі сконцентровані на те, щоб завершити переговори... Є ще кілька питань в політичній частині угоди, які треба узгодити, але робота триває", - заявив Грищенко.

При цьому, Грищенко не дав конкретної відповіді на питання Кисельова, чи здійсниться візит Януковича в Брюссель 20 жовтня, але підкреслив, що "для угоди про асоціацію потрібні також переговори і домовленості на політичному рівні, тому ми готові до контактів на всіх рівнях, включаючи найвищий".

Нагадаємо, 14 жовтня ц.р. Прем'єр-міністри Чехії, Угорщини і Польщі Петр Некас, Віктор Орбан і Дональд Туск заявили, що будуть протистояти євроінтеграційним процесам України до тих пір, поки Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці, повідомляє Reuters.

"Ми говоримо відкрито, що ми не можемо собі уявити ратифікації Угоди про асоціацію з Україною, у ситуації, коли судова система в Україні не працює, і до тих пір, поки колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко перебуває у в'язниці", - сказав прем'єр-міністр Чехії Петро Некас.

Польський прем'єр-міністр Дональд Туск сказав, що захист прав людини є "найбільш важливим європейським стандартом".

"З тих пір, як колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сидить у в'язниці, важко говорити про те, що Україна відповідає європейським стандартам", - заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Крім того, як заявила сьогодні речник Єврокомісії Піа Хансен, лідери Євросоюзу в найближчі дні приймуть остаточне рішення, чи відбудеться візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня. Про це. "У найближчі дні буде ухвалено остаточне рішення, відбудеться він (візит) чи ні", - заявила Піа Хансен.

При цьому в тижневому розкладі Єврокомісії згадок про візит Януковича немає.

Зазначимо, що візит Януковича в Брюссель розглядається як останній крок перед підписанням угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі 14-15 грудня на саміті Україна-ЄС у Києві.

11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Отметим, Україна сподівається підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом на саміті "Україна - ЄС" 15 грудня. Замість цього, європейські політики та дипломати неодноразово ставили під сумнів можливість її прийняття національними парламентами і Європарламентом в умовах вибіркового використання законодавства як засобу тиску на опозицію в Україні.

11 жовтня на Київ обрушився шквал критики з боку ЄС. Свою реакцію на рішення суду висловили МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Про розчарування цим вироком вже заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, завив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.