ua en ru

Грищенко: Євроінтеграція України не повинна заважати освоєнню російського і євразійських ринків

Автор: RBC.UA
Євроінтеграція України не повинна перешкоджати освоєнню російського і євразійського ринків. Про це в Одесі на засіданні українсько-російської міждержавної комісії з питань стратегічної співпраці на рівні міністрів закордонних справ заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, повідомляє радіо "Свобода".

Євроінтеграція України не повинна перешкоджати освоєнню російського і євразійського ринків. Про це в Одесі на засіданні українсько-російської міждержавної комісії з питань стратегічної співпраці на рівні міністрів закордонних справ заявив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, повідомляє радіо "Свобода".

"Створення умов для подальшої євроінтеграції України, європейського вектора її розвитку, не повинно перешкоджати в зацікавленості в освоєнні російського і євразійського ринків", - сказав Грищенко, відкриваючи засідання.

На думку українського міністра, не менш важливим є узгодження прикордонних питань, зокрема територіального розмежування в Азовському морі і Керченській протоці. За словами Грищенка, в даний час Україна і Росія починають роботу з погодження особливостей судноплавства і рибальства в цьому регіоні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також вказав декілька пріоритетних напрямів співпраці. Насамперед він відзначив можливості поглиблення торговельно-економічних зв'язків, зокрема підготовки міждержавних договорів в авіабудуванні і енергетиці, зокрема ядерній. На думку Лаврова, для України не існує суперечностей між європейським і євразійським напрямами торгівельно-економічної співпраці, оскільки "велика Європа зацікавлена в стабільності в нашому регіоні, а Євросоюз - в поглибленні російсько-українських відносин".

У Одесі також обговорювались можливості поетапного розширення консульської присутності. Зокрема, міністри досягли домовленостей про відкриття Генеральних консульств України в Нижньому Новгороді і Росії в Донецьку. Росія також прагне відкрити консульства в Дніпропетровську, Ужгороді і Севастополі.

Одним з пріоритетних напрямів обговорення в Одесі є придністровська проблема. За словами Лаврова, Україна і Росія виступають контрибуторами і гарантами безпеці в цьому регіоні, тому і надалі звертатимуться до Кишинева і Тирасполя з пропозиціями щодо мирного вирішення проблеми. Лавров і Грищенко підтвердили, що в кінці червня в Москві відбудеться черговий раунд переговорів у форматі "п'ять плюс два".

Нагадаємо, 23 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров відзначив важливість укладання угод про зону вільної торгівлі як з Європейським Союзом, так і з Білорусією, Росією і Казахстаном. Він додав, що для України співпраця важлива і зі Сходом, і Заходом, оскільки товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС - також майже 30%.

У квітні Президент України Віктор Янукович в ході зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском заявив, що європейська інтеграція залишається незмінним пріоритетом України.

Україна і ЄС розпочали переговори про створення зони вільної торгівлі в лютому 2008 р. Відзначимо, що на саміті Україна-ЄС в Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення, згідно з яким новий документ, що регламентує стосунки України і ЄС, називатиметься «Угода про асоціацію».