ua en ru

Грецькі політики знову не домовилися про створення коаліції

Автор: RBC.UA
Ліворадикальна партія СІРІЗА відмовляється увійти до правлячої коаліції. З такою заявою виступив лідер грецьких консерваторів Антоніс Самарас після зустрічі лідерів трьох найбільших політичних партій з Президентом Греції Каролосом Папульясом.

Ліворадикальна партія СІРІЗА відмовляється увійти до правлячої коаліції. З такою заявою виступив лідер грецьких консерваторів Антоніс Самарас після зустрічі лідерів трьох найбільших політичних партій з Президентом Греції Каролосом Папульясом.

На зустрічі також був присутній лідер СІРІЗА Алексіс Ціпрас і глава соціалістичної партії ПАСОК Евангелос Венізелос.

Якщо після консультацій з Папульясом грецьким партіям не вдасться створити коаліцію, в країні будуть оголошені нові парламентські вибори. Фаворитом на них вважається партія СІРІЗА.

Раніше повідомлялося, що "Трійка" міжнародних кредиторів - Європейський союз (ЄС), Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Європейський центробанк (ЄЦБ) готові перенести дату скорочення дефіциту державного бюджету на один рік - до кінця 2015 р., але тільки в тому випадку, якщо в країні буде сформовано "про-європейський" уряд.

Нагадаємо, на минулих 6 травня 2012 р. парламентських виборах в Греції консервативна партія "Нова демократія" отримала 108 місць, СІРІЗА - 52, а ПАСОК - 41 місце в 300-місцевому парламенті Греції. Жодної партії не вдалося створити правлячу коаліцію.

Зазначимо, що відсутність сформованого уряду в Греції перешкоджає реалізації антикризових заходів, на які країна погодилася в обмін на кредитну підтримку Євросоюзу, ЄЦБ і МВФ. Якщо грецький уряд не зможе продовжити антикризовий курс жорсткої економії, "трійка" кредиторів позбавить Грецію кредитної підтримки. Це, в свою чергу, як очікують аналітики, призведе до виходу Греції з єврозони і повернення національної грецької валюти - драхми.

11 травня повідомлялося, що глава Євросоюзу Херман ван Ромпей висловив стурбованість становищем в Греції і закликав грецьких політиків до прийняття "відповідальних рішень" - для виведення країни з боргової кризи.

Тоды ж міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що у разі приходу до влади коаліції, виступаючої проти тих, що проводяться в даний час Грецією антикризових заходів, ризик виходу країни із зони євро збільшиться. У разі виходу Греції з валютної зони прогноз по рейтингах решти вхідних в нього країн буде змінений на "негативний", що означає можливість зміни рейтингу у бік пониження в короткостроковій перспективі. "Країни, що вже мають "негативний" прогноз по рейтингу, а саме: Бельгія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Португалія, Словенія і Франція, зіткнуться з негайним ризиком пониження суверенного кредитного рейтингу на один ступінь", - йшлося в доповіді.

Економіка Греції переживає серйозну кризу. У березні 2012 р. після успішної операції з обміну державних облігацій, що знаходяться в розпорядженні приватного сектора, Міжнародний валютнийфонд і Єврогрупа схвалили виділення Афінам другого пакету стабілізаційного кредиту на суму понад 130 млн євро.

Основною умовою для виділення Греції другого пакету фінансової допомоги, про яку домовлялися міністри країн єврозони, є досягнення в 2012 р. обсягу боргу, що не перевищує 121% ВВП. Обсягкредитного траншу складе 130 млрд євро.

Натомість керівництво Греції зобов'язався здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації. Ці заходи вкрай непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.