ru ua

Греція завершила обмін держоблігацій на 177,25 млрд євро

Автор: RBC.UA
Греція оголосила про завершення обміну державних облігацій загальним номіналом 177,25 млрд євро, випущених у рамках грецького права, які раніше належали приватному сектору. Як повідомляється в прес-релізі грецького Агентства з управління державним боргом, у результаті обміну Греція повністю звільнила себе від зобов'язань за цими облігаціями на 177 млрд євро.

Греція оголосила про завершення обміну державних облігацій загальним номіналом 177,25 млрд євро, випущених у рамках грецького права, які раніше належали приватному сектору. Як повідомляється в прес-релізі грецького Агентства з управління державним боргом, у результаті обміну Греція повністю звільнила себе від зобов'язань за цими облігаціями на 177 млрд євро.

Нагадаємо, 9 березня 2012 р. Греція офіційно оголосила результати пропозиції про обмін держоблігацій на 206 млрд євро, що належать приватному сектору. До обміну були добровільно пред'явлені папери, що регулюються законодавством країни, на 152 млрд євро, або 85,8% від загальної кількості таких облігацій (177 млрд євро). Греція прийняла рішення задіяти так зване "застереження про колективні дії", яке дозволило поширити умови "добровільного обміну" на незгодну меншість. Таким чином, Греція обміняла всі папери, випущені в рамках грецького права (177 млрд євро), на нові облігації, регулюючим правом яких стало англійське.

Також до обміну були пред'явлені облігації на 20 млрд євро з числа паперів, випущених у рамках іноземного права (всього 29 млрд євро). Таким чином, Греція реструктурує раніше випущені облігації загальним номіналом не менш 197 млрд євро (близько 96% від всіх паперів на руках у приватного сектора). Крім того, Греція продовжила до півночі 23-24 березня 2012 р. строк пред'явлення паперів для інвесторів, які володіють її облігаціями, регульованими іноземним правом, в надії довести рівень участі до 100%.

Номінальна вартість облігацій при обміні скорочена на 53,5%, що зменшує держборг Греції більш ніж на 100 млрд євро. На кожні 100 євро старих паперів інвестори отримали нові облігації номіналом 31,5 євро плюс дворічні папери Європейського фонду фінансової стабільності (EFSF) номіналом 15 євро (таким чином реалізовано скорочення основного боргу на 53,5%). Фактичні втрати інвесторів при обміні складуть, за деякими даними, більше 75%, виходячи з так званої чистої приведеної вартості (NPV). Термін обігу нових паперів становить від 11 до 30 років, середньозважена ставка купона - 3,65% (ставка буде наростати з первинних 2% до 4,3%). В якості додаткового стимулу до обміну приватні інвестори отримали спеціальні цінні папери, виплати за якими залежать від майбутніх темпів зростання грецького ВВП.

Успішний обмін паперів дозволяє Греції уникнути безконтрольного дефолту 20 березня 2012 р., коли наставав термін виплат за старими облігаціями на 14,5 млрд євро. Цей дедлайн більше не актуальний.

Нові держоблігації Греції, як повідомлялося раніше, котируються на неофіційному, або "сірому" ринку на рівні 20% від номіналу. Зокрема, майбутні облігації з погашенням в 2042 р. котируються за ціною bid (покупки) в 20% від номіналу і ціною offer (продажу) в 23% від номіналу. Для облігацій з погашенням в 2032 р. котирування bid/offer складають 21/24%.

Сьогодні повідомлялося, що нові держоблігації Греції, випущені в рамках обміну з приватним сектором, почали офіційно обертатися на міжнародному ринку. Як свідчать дані Reuters, прибутковості нових грецьких облігацій з погашенням в 2023-2042 р. становлять від 14% до 19% (за цінами bid, або цінами попиту). При цьому по грецьких бондах спостерігається зворотна (інвертований) крива прибутковості: інструменти з більш близьким терміном погашення торгуються з більшою прибутковістю. За паперами з погашенням в 2023 р. прибутковість bid становить 19,3%, а за паперами з погашенням в 2042 р. - 14,25%. Інверсія кривої прибутковості свідчить про те, що інвестори, як і раніше побоюються дефолту Греції - тепер вже за новими облігаціями.

Зазначимо, аналітики міжнародної фінансової корпорації Morgan Stanley вважають, що оновлені державні облігації Греції можуть не принести полегшення рівня боргового навантаження, оскільки рівень прибутковості за ним виявиться дуже високим і може досягти 22% річних. Про це свідчать оцінки самої компанії, а також повідомлення джерел, близьких до свопу грецьких паперів.

Нагадаємо, що 3 березня міжнародне рейтингове агентство Мoody's визнало грецькі облігації такими, що перебувають у стані дефолту.