Греція планує до середини липня продати банки Postbank і Proton
Греція планує продати банки Postbank і Proton до середини липня на тлі того, що великі банки продовжують поглинати невеликі кредитні установи в рамках плану з відновлення банківського сектора. Про це повідомляє "Росія 24".
Активи цих банків були розділені на "погані" і "хороші", а самі банки зараз майже повністю належать Грецькому фонду фінансової стабільності, який фінансується за рахунок пятідесятімілліардного пакету допомоги країні.
У ЄС і МВФ вважають, що 50 млрд євро - це достатня сума для рекапіталізації банківського сектора Греції, і ще залишиться достатньо коштів для подальшого стрес-тестування, яке має бути завершено до кінця 2013 р.
Нові тести будуть оцінювати платоспроможність банків, які як і раніше стикаються з порушеннями нормативних показників через рецесію. Частка "поганих" боргів зросла до 24,2% в 2012 р. в порівнянні з 16,5% в 2011 р.
Читайте також: Fitch підвищило рейтинги чотирьох грецьких банків до В-
При цьому рекапіталізація чотирьох найбільших банків Греції - National, Alpha, Piraeus і Eurobank - має бути завершена 14 червня.
Чотирьом банкам необхідно 27,5 млрд євро для того, щоб привести показники в норму, а також залучити не менше 10% від суми від приватний інвесторів через емісія акцій для того, щоб зберегти управлінський контроль. Основна частина коштів буде перерахована Грецьким фондом фінансової стабільності.
До середини липня влада Греції планує розробити стратегію щодо подальшої консолідації банківського сектора і приватизації банків, які підпадають під контроль фонду. Будь-які угоди M&A між чотирма основними банками будуть розглядати тільки після того, як влада визначиться зі стратегією.
Минулого тижня Fitch підвищило довгострокові рейтинги дефолту емітента чотирьох грецьких банків - Bank of Greece (NBG), Piraeus Bank, Alpha Bank і Eurobank Ergasias - з ССС до В-. Короткострокові рейтинги дефолту емітента були підвищені з С до В. Рейтинги фінансової стійкості були змінені з f до b-. Рейтингові зміни послідували після рекапіталізації і відображають більш стабілізовану макроекономічну ситуацію в Греції в цілому.
Читайте також: Fitch підвищило кредитний рейтинг Греції на два щаблі
Декількома днями раніше Fitch підвищило кредитний рейтинг Греції на два щаблі - з ССС до В-. Прогноз по рейтингу - "стабільний".
Також Європейський стабілізаційний фонд EFSF виділить Греції черговий транш фінансової допомоги в розмірі 7,5 млрд євро.
Відповідне рішення, як повідомили джерела в дипломатичних колах, було схвалено в Брюсселі в понеділок, 13 травня, міністрами фінансів країн єврозони.
Перша частина траншу - 4,2 млрд євро - буде переведена в травні, а що залишилися 3,3 млрд - у червні, передає агентство DPA. "Трійка" міжнародних кредиторів - Євросоюз, Європейський центробанк (ЄЦБ) іміжнародних валютний фонд (МВФ) - вважає виконаними більшість умов, висунутих перед Афінами на період до кінця березня 2013 р.
Раніше Європейська комісія заявила, що Греція в цілому успішно справляється із завданнями щодо економії держкоштів, поставленими перед нею міжнародними кредиторами на 2013 і 2014 рр.. Комісія ЄС відзначила прогрес, досягнутий Афінами в оздоровленні національної економіки, проте попередила, що для виконання умов, що стосуються 2015 і 2016 рр.., Владі Греції слід продовжити політику жорсткої економії.
Читайте також: Мінфін Греції розраховує на повернення країни на фінансовий ринок до кінця 2014 р
Зокрема, в 2015 р. профіцит держбюджету Греції повинен скласти 3% від валового внутрішнього продукту (ВВП) країни, а в 2016 р. - 4,5%. Для цього Афінам належить домогтися скорочення державних витрат на 1,8% ВВП в 2015 р. і на 2,2% ВВП - в 2016 р., повідомило агентство Reuters. За його оцінкою, загальна сума зекономлених коштів повинна досягти приблизно 8 млрд євро.
Нагадаємо, сукупний обсяг міжнародної допомоги Греції складає 173 млрд євро.
З травня 2010 р. міжнародні кредитори Греції - країни єврозони і МВФ - відкрили Афінам дві кредитні лінії на загальну суму 240 млрд євро. Натомість Греція зобов'язалася провести масштабне скорочення держвидатків і реформувати економіку. Жорсткі заходи економії, що проводяться урядом країни, не дозволяють економіці країни встати на ноги, що, у свою чергу, стримує кон'юнктуру.