Greenpeace представила 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів (фото)

Вівторок 22 січня 2013 16:53
Автор: RBC.UA
До відкриття Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія) міжнародна природоохоронна організація Greenpeace опублікувала доповідь "Точка неповернення", в якому представлені 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів.

До відкриття Всесвітнього економічного форуму в Давосі (Швейцарія) міжнародна природоохоронна організація Greenpeace опублікувала доповідь "Точка неповернення", в якому представлені 14 найнебезпечніших для клімату промислових проектів.

Йдеться про проекти з видобутку викопного палива - нафтоносних пісках в Канаді і Венесуелі, глибоководному бурінні в Бразилії і Мексиканській затоці, розширення видобутку вугілля в США, Австралії, Індонезії й Західних провінціях Китаю, видобутку сланцевого газу в США, розширення видобутку нафти і газу на шельфі Каспійського моря, видобутку газу в Африці, видобутку нафти в Іраку, запуск видобутку нафти і газу на Арктичному шельфі.

Ці проекти реалізуються компаніями Shell, BHP Billion, Peabody, Enbridge, "Газпром", Cairn Energy, Petrobras і BP.

Читайте також: Повітря в Пекіні забруднене на небезпечному для життя рівні

"Цей список - свідоцтво лицемірства урядів, які говорять про боротьбу зі зміною клімату і одночасно просувають гігантські проекти, що збільшують цю проблему", - заявив Кумі Найду (на фото), виконавчий директор Greenpeace, який приїхав до Давосу, щоб зустрітися з представниками бізнесу і держав.

У доповіді "Точка неповернення", підготовленій консалтинговою компанією Ecofys, наголошується, що до 2020 р. ці 14 проектів збільшать викиди вуглекислого газу в атмосферу на 6,34 гігатони в рік, тобто на 20% порівняно з нинішнім рівнем.

Читайте також: Greenpeace закликає ЄБРР припинити фінансування проектів ядерної енергетики в Україні

Це означає, що уряди не виконають узяті на себе в рамках Кіотського протоколу зобов'язання утримати зміни клімату в рамках 2 градусів Цельсія.

Згідно з дослідженням Міжнародного енергетичного агентства, при збереженні нинішнього обсягу викидів парникових планета до 2050 р. розігріється в середньому на 3,5-4 градуси. За даними Greenpeace, якщо ці 14 нових проектів будуть реалізовані, то зростає ймовірність реалізації найбільш небезпечного сценарію, при якому потепління перевищить 5 градусів. Це означає, що точка неповернення буде пройдена до 2020 р., і людство вже не зможе контролювати зміни клімату, які приведуть до природних катастроф, дефіциту питної води і продовольчою кризами.

Читайте також: Західні компанії будуть видобувати сланцевий газ в Україні

Кумі Найду вважає, що держави повинні відмовитися від грандіозних планів розширення видобутку викопного палива, замінивши їх проектами розвитку відновлювальної енергетики. У Greenpeace впевнені, що це "цілком реалістична мета": наприклад, вже в 2011 р. третину всього світового приросту виробництва електрики давали поновлювані джерела енергії. Про те, як перейти від катастрофічної моделі розвитку енергетики до "зеленої", розповідається в дослідженні Greenpeace Energy [R]evolution 2012.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся