ГПУ заборонила МВД проводити дослідчі перевірки за заявами про голосування на дому

Генеральна прокуратура України внесла протест заступнику міністра внутрішніх справ України Петру Коляді щодо направленої їм вказівки начальникам ГУ МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі з приводу проведення дослідчих перевірок за заявами про голосування на дому. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Генеральна прокуратура України внесла протест заступнику міністра внутрішніх справ України Петру Коляді щодо направленої їм вказівки начальникам ГУ МВС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі з приводу проведення дослідчих перевірок за заявами про голосування на дому. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

У повідомленні йдеться, що вимоги МВС про проведення перевірок з метою виявлення ознак злочинів, передбачених ст. 358 Кримінального кодексу України, суперечать диспозиції цієї статті, закону України "Про вибори Президента України" та призводять до численних скарг громадян в усіх регіонах держави про порушення їх конституційних прав.

Статтею 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно зі статтею 11 Закону України "Про вибори Президента України" заборонено незаконне втручання будь-кого у виборчий процес.

Розгляд звернень, заяв і скарг з питань організації і проведення голосування відповідно до ст. 27 закону належить до повноважень дільничної виборчої комісії, яка здійснює контроль за додержанням та однаковим застосуванням законодавства про вибори Президента України. Відповідно до ст. 93 закону такі скарги розглядаються відповідною виборчою комісією згідно з цим та іншими законами України. Якщо виборча комісія при розгляді скарги визнає необхідним проведення перевірки зазначених у скарзі обставин правоохоронними органами, відповідні органи за зверненням виборчої комісії перевіряють ці обставини та вживають відповідних заходів щодо припинення   порушення законодавства.

Порядок проведення голосування за межами приміщення для голосування визначено статтею 77 закону. На підставі заяв громадян секретар дільничної виборчої комісії у графі "підпис виборця" списку виборців робить запис "голосує за місцем перебування". Голосування виборців за межами приміщення для голосування організовують не менш як три члени дільничної виборчої комісії, визначені виборчою комісією. Ці члени комісії повинні бути представниками різних кандидатів на пост Президента України.

Генеральний прокурор України Олександр Медведько звернув увагу прокурорів АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя,  що у разі проведення органами міліції за власної ініціативи перевірок з приводу голосування на дому, без отримання таких доручень від самих виборчих комісій, це слід кваліфікувати як перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права. При виявленні подібних фактів необхідно принципово і невідкладно реагувати.

Нагадаємо, в Україні сьогодні закінчується термін подачі письмової заяви в дільничну виборчу комісію з проханням забезпечити голосування вдома. Згідно закону "Про вибори Президента України", подати заяву з таким проханням можна буде сьогодні до 20:00 (не пізніше чим за 12 годин до початку голосування).

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся