ru ua

ГПУ закінчила розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням О.Пукача

Автор: RBC.UA
Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України (ГПУ) закінчено розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Головним управлінням з розслідування особливо важливих справ Генеральної прокуратури України (ГПУ) закінчено розслідування у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Досудовим слідством встановлено, що в ніч з 16 на 17 вересня 2000 р. О.Пукач, діючи за вказівкою міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка та інших посадових осіб, вчинив умисне вбивство журналіста Георгія Гонгадзе за попередньою змовою групою осіб, у зв'язку з виконанням потерпілим громадських та журналістських обов'язків.

Крім того, О.Пукач обвинувачується у перевищенні влади, та вчиненні насильницьких дій щодо члена Київського громадського правозахисного об'єднання "МИ" Олексія Подольського та знищенні службових документів Департаменту оперативної служби МВС, які містили важливу для слідства інформацію про осіб, які брали участь у проведенні незаконного спостереження за Г.Гонгадзе.

У ході слідства також отримані свідчення обвинуваченого та інших свідків, що до вчинення злочинів стосовно Г.Гонгадзе і О.Подольського можуть мати відношення певні посадові особи держави.

З урахуванням цього у серпні 2007 р. слідчим ГПУ порушено кримінальну справу за фактом перевищення влади і службових повноважень службовими особами, які займали особливо відповідальне становище, що потягло тяжкі наслідки та призвели до вбивства громадянина Г.Гонгадзе. Через закінчення граничного строку тримання під вартою обвинуваченого О.Пукача, цю інформацію, наразі, не вдалося перевірити в повному обсязі, без чого не можливо прийняти законне рішення із зазначених фактів.

Тому 30 листопада 2010 р. кримінальна справа за обвинуваченням О.Пукача у частині доведеного обвинувачення, виділена для направлення до суду. Разом з нею до суду будуть направлені матеріали щодо колишнього міністра внутрішніх справ, про відмову в порушенні проти нього кримінальної справи як померлого.

При цьому ГПУ продовжує досудове слідство для встановлення усіх осіб, хто мав відношення до вчинення вказаних злочинів та доведення їх вини. Після цього кримінальна справа буде направлена до суду.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Віктор Пшонка на початку листопада заявив, що справа про вбивство журналіста Г.Гонгадзе має бути направлена до суду в січні 2011 р. "У справі Г.Гонгадзе 7 грудня, не пізніше, має бути пред'явлено всі матеріали закінчення слідства", - зазначив генпрокурор. При цьому В.Пшонка додав: "Кримінальну справу в січні місяці ми повинні направити до суду".

Нагадаємо також, колишній керівник департаменту зовнішнього спостереження МВС О.Пукач тривалий час знаходився в розшуку, і в липні 2009 р. його затримали в Житомирській обл. спільними зусиллями Генпрокуратури і СБУ. З 23 липня 2009 р. за рішенням суду О.Пукач перебуває під вартою. ГПУ Україна пред'явила йому звинувачення у причетності до вбивства журналіста Г.Гонгадзе.

Відзначимо, прес-служба ГПУ 14 вересня ц.р. повідомила, що досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням О.Пукача у вчиненні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе завершується, замовником вважається екс-голова МВС Юрій Кравченко. 7 жовтня ц.р. Верховний суд України (ВСУ) продовжив термін перебування під вартою О.Пукача до 8 грудня 2010 р. 22 жовтня ц.р. екс-генпрокурор Олександр Медведько заявив, що О.Пукач змінив адвоката за власним бажанням.