ГПУ: Ю.Луценко порушив вимоги підписки про невиїзд

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не з'являвся до слідчого та порушив вимоги підписки про невиїзд. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не з'являвся до слідчого та порушив вимоги підписки про невиїзд. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України (ГПУ).

"Позиція ґрунтується на тому, що обвинувачений не з'являвся до слідчого, тим самим грубо порушив вимоги, передбачені підпискою про невиїзд", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні Печерський райсуд м. Києва задовольнив подання ГПУ щодо зміни запобіжного заходу Ю.Луценку з підписки про невиїзд на утримання під вартою на 2 місяці.

Раніше сьогодні повідомлялося, що Ю.Луценко затриманий у зв'язку з його небажанням знайомитися з матеріалами досудового слідства у справі про зловживання службовим становищем, заявив керівник прес-служби Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

"Ю.Луценко затриманий за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (ККУ) і ч. 5 ст. 191 ККУ. Це обвинувачення йому було пред'явлене 13 грудня і тоді ж йому було запропоновано розпочати ознайомлення з матеріалами кримінальної справи... Юрій Віталійович до сьогодні уникав виконання вимог цієї статті", - наголосив Ю.Бойченко і додав, що Ю.Луценка було попереджено, що в разі уникання від ознайомлення зі справою йому буде змінено запобіжний захід.

Ю.Бойченко також додав, що сьогодні слідчий в особливо важливих справах звернувся до Печерського райсуду, щоб змінити Ю.Луценку запобіжний захід на тримання під вартою.

Ю.Бойченко спростовує слова Ю.Луценка про те, що йому надали не всі матеріали справи: "Це неправда. Йому пред'явлені матеріали кримінальної справи із повним описом всіх томів. Він почав фотографувати, що заборонено, йому не дозволили це зробити. Він проігнорував. Повернувся і пішов".

Ю.Бойченко потім додав, що Ю.Луценко ознайомлювався з матеріалами справи "по одній-дві сторінці за раз, тобто він навмисне затягував ознайомлення".

Він також повідомив, що проти Ю.Луценка порушено ще одну кримінальну справу, однак Ю.Бойченко не коментував деталі, заявивши, що зараз відбуваються першочергові слідчі дії. І тому їх не можна оприлюднювати.

Керівник прес-служби не вбачає нічого незвичайного, що Ю.Луценка затримали в неділю за допомогою бійців "Альфи": "Я не знаю - я не був там, але яка різниця - в неділю, чи в понеділок. Він обвинувачений у скоєнні тяжких злочинів. Це питання до "Альфи", а не до мене, можливо вони вважають, що потрібно було 11 бійців "Альфи".

У свою чергу, народний депутат від "Народної самооборони" Юрій Гримчак заявив, що ні Ю.Луценко, ні адвокат не мають офіційної інформації про деталі висунення йому ще одного обвинувачення.

Раніше Ю.Бойченко повідомив, що Ю.Луценко затриманий у зв'язку з висуненням нового звинувачення за зловживання службовим становищем. "Затриманий у зв'язку з висуненням нового обвинувачення ч 3 ст. 364 "зловживання службовим становищем", - сказав він.

Нагадаємо, вчора, 26 грудня, Ю.Луценко затримали 11 бійців спецпідрозділу Служби безпеці "Альфа" у присутності працівників прокуратури. Екс-міністр внутрішніх справ був затриманий у справі отруєння екс-президента України Віктора Ющенка, повідомили у прес-службі "Народної самооборони".

13 грудня ц.р. ГПУ пред'явила обвинувачення Ю.Луценку та його водієві Леоніду Приступлюку. Так, Ю.Луценку пред'явлено остаточне обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб) та ч. З ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки). Л.Приступлюку - у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб) та ч. 3 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа).

Як повідомив тоді заступник глави МВС Василь Фаринник, порушення стосувалися прийому на роботу і присвоєння звань колишньому особистому водієві Ю.Луценка. ГПУ інкримінувала Ю.Луценку розтрату бюджетних коштів в сумі 40 тис. грн, які, на думку слідства, незаконно були нараховані у вигляді пенсії колишньому водієві Ю.Луценка. Проте пізніше заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін повідомив, що сума нанесених державі збитків Ю.Луценко збільшилася до 360 тис. грн.

Відзначимо, протягом двох років водій Ю.Луценка отримав міліцейське звання від капітана до підполковника, отримуючи відповідну заробітну плату, окрім того, його загальний стаж роботи (22 роки) був зарахований як робота у міліції, хоча до цього він не перебував на міліцейській службі.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top