ua en ru

ГПУ виявила факти використання тисяч "піратських" примірників ОС і ПЗ

Автор: RBC.UA
За результатами перевірки, проведеної Генеральною прокуратурою України (ГПУ), виявлено факти несанкціонованого використання кількох тисяч примірників операційних систем (ОС) та офісного програмного забезпечення (ПО). Про це заявив начальник управління ГПУ Артем Володін, передає прес-служба відомства.

За результатами перевірки, проведеної Генеральною прокуратурою України (ГПУ), виявлено факти несанкціонованого використання кількох тисяч примірників операційних систем (ОС) та офісного програмного забезпечення (ПО). Про це заявив начальник управління ГПУ Артем Володін, передає прес-служба відомства.

"Працівниками ГПУ проводяться перевірки дотримання вимог щодо використання комп'ютерних програм, та вжиття заходів, спрямованих на легалізацію неліцензійного програмного забезпечення, а також законності використання бюджетних коштів, виділених на зазначені цілі, в центральних апаратах всіх міністерств України та Державній службі інтелектуальної власності України", - зазначив Володін.

За його словами, основна увага зосереджена на виявленні та усуненні таких порушень у сфері захисту прав інтелектуальної власності як інтернет-піратство і поширення піратської продукції, використання неліцензійного програмного забезпечення в органах державної влади і місцевого самоврядування, а також порушень у сфері адміністрування діяльності організацій колективного управління.

Читайте також: США почали розслідування щодо "піратства" в Україні

За результатами виявлених порушень прокурорами вживаються заходи прокурорського реагування.

На початку червня в ГПУ повідомили, що в Україні за фактом порушення авторських прав розслідується 538 кримінальних проваджень. Вказаний злочин віднесено до категорії тяжких, за вчинення якого, залежно від обставин, передбачено покарання у вигляді штрафу до 51 тис. грн, так і позбавлення волі на термін до 6 років.

Нагадаємо, Міжнародним альянсом інтелектуальної власності Україні надано статус країни з найвищим у Європі рівнем "цифрового піратства". Останнім часом ГПУ зосередила особливу увагу на дотриманні законодавства щодо захисту інтелектуальної власності. А Державна служба інтелектуальної власності (ДСІВ) підготувала законопроект "Про захист авторських і суміжних прав в Інтернеті".

Законопроект пропонує правовласникам звертатися з скаргою на піратські сайти в Держслужбу інтелектуальної власності. При зверненні заявнику необхідно буде надати копії реєстраційних документів, нотаріально завірені копії договорів, що підтверджують його авторські або суміжні права, перелік піратських файлів, розміщених в інтернеті, а також завірені переклади документів, якщо вони випущені на іноземних мовах. Одночасно власник повинен буде звернутися до хостинг-провайдера, на потужностях якого розміщений піратський контент. Останній в свою чергу буде зобов'язаний у дводенний строк повідомити адміністрацію ресурсу про скаргу.

Читайте також: ДСІВ підготувала новий законопроект про захист авторських прав в Інтернеті

На реформуванні законодавства про авторські та суміжні права наполягають саме міжнародні організації. На початку травня торгове представництво США з подачі американських правовласників назвало Україну головною піратською країною світу. Минулого тижня американський уряд почав розслідування ситуації з порушенням прав інтелектуальної власності в країні.