ru ua

ГПУ взяла з Ю.Тимошенко другу підписку про невиїзд

Автор: RBC.UA
Генеральна прокуратура взяла з лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко другу підписку про невиїзд. Про це вона повідомила після виходу з ГУ з розслідування особливо важливих справ ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна.

Генеральна прокуратура взяла з лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко другу підписку про невиїзд. Про це вона повідомила після виходу з ГУ з розслідування особливо важливих справ ГПУ, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ніяких слідчих дій сьогодні не проводилось, а виклик мене до Генпрокуратури має слугувати аргументом, щоб не дозволити виїхати до Брюсселю. Єдине, що мені сьогодні пред'явили - це друга підписка про невиїзд", - заявила Ю.Тимошенко.

За її словами, слідчий пояснив видачу другої підписки тим, що закон має двояке бачення того, чи можна видавати додаткову підписку, чи ні.

Як повідомило джерело в правоохоронних органах, ще одна підписка про невиїзд з Ю.Тимошенко взята в рамках розслідування кримінальної справи по ч. 3 ст. 365 (перевищення влади та службових повноважень) Кримінального кодексу України щодо закупівлі медичного обладнання у австрійської фірми Vamed.

Також джерело повідомило, що термін дії даної підписки розповсюджується на час проведення досудового слідства.

Нагадаємо, 20 грудня 2010 р. ГПУ в ході розслідування кримінальної справи про нецільове використання коштів від продажу квот по Кіотському протоколу обрала стосовно Ю.Тимошенко запобіжний захід - підписку про невиїзд.

15 грудня 2010 р., ГПУ порушила кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за ч.3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади і службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки). Як повідомляла прес-служба ГПУ, слідство у справі, в рамках якої була допитана Ю.Тимошенко, встановило, що цільові кошти, отримані України згідно з Кіотським протоколом, були незаконно конвертовані та використані на інші потреби, ніж ті, які передбачалися, тобто не за цільовим призначенням.

Контрольно-ревізійне управління (КРУ) виявило порушення на суму 1,16 млн грн при використанні коштів, отриманих у 2009 р. від продажу частин встановленої кількості викидів парникових газів, передбачених Кіотським протоколом.

27 січня 2011 р. ГПУ порушено ще одну кримінальну справу проти Ю.Тимошенко за перевищення нею влади та службових повноважень, що завдало державі збитків на 67 млн грн. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 365 КК України про перевищення Ю.Тимошенко влади та службових повноважень під час закупівлі під гарантію уряду та ввезення на територію України нібито спеціалізованих медичних автомобілів Opel Combo.